Nie masz pomysłu, co zrobić z życiem? Wyjedź do miejsca, w którym zapłacą ci za to… że tam mieszkasz!

Niewiele osób wie, że są miejsca, w których płaci się za to, że tam mieszkasz. Miasta te różnych powodów się wyludniają,  dlatego władze płacą mieszkańcom i nowo przybyłym by tam pozostali. Pieniądze są niemałe. Zatem jeśli nie lubisz sąsiadów, nie masz pomysłu na życie. Pakuj się i ruszaj do miejsc, gdzie przyjmą cię z otwartymi ramionami.

W tych siedmiu miejscach na Ziemi możesz dobrze żyć i na tym zarabiać.


1. Detroit, Michigan, USA

Detroit zaczęło pustoszeć po wielkim kryzysie i zamknięciu wielu zatrudniających okolicznych mieszkańców fabryk. Teraz rząd próbuje rozpaczliwie przywrócić mu świetność i płaci 2 500 $ dla specjalistów w różnych branżach, jeśli zamieszkają w mieście i będą tam pracować.

1


2. Alaska, USA

Doskwierają ci upały, czujesz się zmęczony gorącem? Jedź na Alaskę! Bezlitośnie spadająca populacja Alaski zmusza rząd do zachęcania ludzi do zajmowania czynnego życia w życiu społecznym i osiedlania się tam.

2


3. Prowincja Sasketchewan, Kanada

Kanadyjska prowincja wprowadziła dotację dla młodych specjalistów – dyplom nie wcześniej niż z 2010 roku. Wypłacają nawet 20 000 dolarów kanadyjskich. Warunek? Osiąść w prowincji na 7 lat.

3


4. Wodospad Niagara, USA

Nie myli cię wzrok, jeśli jesteś naukowcem lub inżynierem, pakuj się i jedź. Dofinansowania na życie i badania zaczynają się od 7 000 $, należy zamieszkać tam co najmniej 2 lata.

4


5. Ponga, Hiszpania

Ta malownicza miejscowość się wyludnia. Zatem rządcy dają każdej młodej parze 3 000 za zamieszkanie tam i kolejne 3 000 za każde dziecko.

5


6. Utrecht, Holandia

Miasto to prowadzi badania socjalne, co się stanie, gdy każdy mieszkaniec dostanie dodatkowe 1000 Euro. Jak wpłynie to na mieszkańców i na gospodarkę.

6


7. Curtis, Nebraska, USA

W tym mieście możesz spokojnie mieszkać za darmo całą zimę, ale musisz się udzielać w pracach na rzecz społeczności. Dobre pomysły i zaangażowanie mile widziane.

7

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply