Krowa przeznaczona na rzeź była tak przerażona, że zaczęła płakać. Jej oczy mówią więcej niż tysiąc słów

Gdy farmy mleczne są z jakichś powodów zamykane, los krów jest również przesądzony. Zazwyczaj przeniesienie ich w inne miejsce się nie opłaca i trafiają na ubój. W podobnej sytuacji znalazła się krowa Emma. Gospodarstwo, w którym mieszkała przez długie lata, musiało zostać zlikwidowane. 

Ona, jak i inne mleczne krowy przeznaczone były wyłącznie do jednego celu — pozyskiwania jak największej ilości mleka. Gdy je traciły, stawały się zupełnie niepotrzebne.

cow-emma1


Na szczęście istnieją pewne organizacje, które martwią się losem zwierząt. Jedną z nich jest „Kuhrettung Rhein-Berg – Lebenshof für Tiere“. Dzięki niej zwierzęta mogą żyć w humanitarnych warunkach do końca swoich dni. Stowarzyszenie skupuje m.in. bydło należące do producentów mleka. Pod ich skrzydła niedawno dostała się również Emma.

cow-emma2Kiedy chciano ją przewieść w bezpieczne miejsce, w jej oczach pojawiły się łzy. Zwierzę było bardzo wystraszone i zasmucone tym, że musi opuszczać dotychczasowe miejsce pobytu. Zapewne myślała, że tak jak niektóre krowy trafi do rzeźni, stało się jednak  inaczej.

Jak potoczyły się jej losy? O tym na następnej stronie? 

cow-emma3

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : tierfreund.co


7 komentarzy

  1. Anna
    • ELWES
  2. Aga

Reply