Artyści stworzyli niesamowite plakaty, krytykujące piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Czy popierasz tę akcję?

Do mistrzostw świata w piłce nożnej w Katarze zostało jeszcze kilka lat. Jednak już teraz to wielkie piłkarskie święto tonie w porywistym potoku kontrowersji.

Wiele powiedziano już o wątpliwościach co do legalności wyboru organizatora mistrzostw. Poruszano też problem morderczej temperatury, z którą będą musieli zmierzyć się piłkarze. Najnowsze kontrowersje skoncentrowały się jednak wokół zdecydowanie poważniejszych kwestii.

collageCoraz głośniej mówi się o nieludzkiej pracy robotników, zatrudnionych przy budowie obiektów na mistrzostwa. Warunki ich pracy urągają wszelkim standardom bezpieczeństwa i często przypominają pracę niewolników przy piramidach. Problem ten poruszają działacze praw człowieka i liczni artyści. Nawołują oni najważniejszych sponsorów do zbojkotowania imprezy lub wywarcia nacisku na jej organizatorów. W podjęciu słusznej decyzji mają im pomóc te kreatywne plakaty reklamowe.

(Imgur)

1Wielkie poruszanie w światowych mediach wywołała sytuacja pracowników z Nepalu. Chcieli oni na kilka dni powrócić do kraju, by pomóc lub chociaż uczestniczyć w pogrzebach bliskich, którzy ucierpieli w niedawnym trzęsieniu ziemi. Katarscy pracodawcy odmówili im jednak tego prawa.

(Reddit)

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply