Przez te złe nawyki, twój brzuch nigdy nie będzie płaski

Płaski brzuch i sportowa sylwetka marzy się każdemu. Pokazuje, że zdrowo się odżywiamy i jesteśmy fit :) Jednak nie jest to łatwe do osiągnięcia, zwłaszcza gdy przekroczysz magiczne 25 lat.

Na pewno wiesz, że dobre trawienie jest podstawowa kwestią jeśli chodzi o zachowanie płaskiego brzucha. Jeśli chcesz mieć dobre trawienie i zachować zdrowie okrężnicy, musisz wziąć pod uwagę złe nawyki, które towarzyszą ci codziennie, i które mają wpływ na powiększanie się Twojego brzucha.

tattoos-489062_960_720

Jedzenie w dużych ilościach

Bardzo często jemy większe ilości jedzenia niż naprawdę potrzebuje nasze ciało, bo przekąski uprzyjemniają nam rozmowę, oglądanie telewizji, rozmowy przez telefon czy jakiekolwiek spędzanie czasu. Podobnie, zbyt szybkie jedzenie szkodzi, ponieważ zbyt późno dociera do mózgu sygnał sytości, po jedzeniu więc nie można się ruszyć. Trzeba więc jeść siedząc, mając komfortowe warunki i relaksując się. Trzeba też powoli przeżuwać, by żywność została dobrze rozdrobniona – jest to podstawowe działanie mające wpływ na trawienie.

1

Picie płynów podczas jedzenia

Picie płynów podczas jedzenia rozrzedza soki żołądkowe, przez co powoduje znacznie wolniejsze trawienie. Zaleca się picie płynów co najmniej 30 minut po każdym posiłku. Ponadto, w odróżnieniu od czasu, kiedy jesz, należy pić dużo płynów w ciągu dnia, ponieważ przyspiesza to pracę jelit, trzeba jednak unikać napojów alkoholowych i gazowanych.

2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : familiasalud.com

Reply