Chińczycy znów trują ludzi! Tym razem sprzedają ryż z… plastiku! Zobaczcie nagrania z fabryk i poznajcie sposoby demaskujące sztuczne ziarenka

Chiny to wielomilionowy kraj, słynący z produkcji wszystkiego, co inne państwa uznają za niebezpieczne czy niezdrowe.

Od kilku lat konsumenci zwracają coraz większą uwagę na to, co ze sklepowej półki wkładają do swojego koszyka. Zazwyczaj sprawdzają obecność konserwantów i wartość odżywczą produktu, ale ich dobry poziom nie musi oznaczać, że jedzenie jest zdrowe, zwłaszcza jak pochodzi z Chin.

Na etykiecie można napisać wszystko, zaś klienci nie mają możliwości sprawdzenia, co faktycznie znajduje się w opakowaniu. Dlatego warto unikać żywności z grupy ryzyka, a należą do niej produkty z Chin. Państwo Środka słynie bowiem z produkcji, która jest niezgodna z europejskimi i amerykańskimi normami bezpieczeństwa i jakości.

Co kilka miesięcy przez media przetacza się fala doniesień, o silnej szkodliwości kolejnego chińskiego produktu. Zazwyczaj chodzi o toksyczność towarów przemysłowych czy żywność GMO, ale tym razem sprawa jest o wiele poważniejsza: odkryto, że Chińczycy produkują i wypuszczają na rynek ryż zrobiony z plastiku!

Więcej o problemie produkcji plastikowego ryżu dowiecie się z kolejnych stron. Znajdziecie też tam nagrania z fabryk produkujących ryż oraz opis sposobów rozpoznania sztucznych ziaren. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : whydontyoutrythis.com, whydontyoutrythis.com, youtube.com

Reply