Bezdomny mężczyzna znalazł plecak z niecodzienną zawartością. To, co stało się potem, naprawdę inspiruje!

Glen James z Bostonu jest bezdomnym mężczyzną w średnim wieku, cierpiącym z powodu problemów zdrowotnych, ale równocześnie pozytywnie nastawionym do otaczającego świata. Jakiś czas temu informacja o nim obiegła cały świat. Wszystko za sprawą niezwykłego wydarzenia, które ukazało, jak wspaniałym i wartościowym jest człowiekiem.

Pewnego dnia, w czasie przechadzki po centrum handlowym, znalazł plecak. Gdy zajrzał do środka, nie mógł wyjść z szoku – wewnątrz było 42 tysiące dolarów w gotówce, a dodatkowo także czeki podróżne. Mimo ciężkiej sytuacji życiowej mężczyzna zrobił coś, na co pewnie nie zdobyłoby się wiele osób – oddał pieniądze na policję, która przekazała zgubę właścicielowi.

1

Za swoją szlachetną postawę Glen został uhonorowany dyplomem „za nadzwyczajny charakter i uczciwość”, ale to nie wszystko.

Znaleźli się ludzie, którzy postanowili mu pomóc w jego nieciekawej sytuacji życiowej. Ehan Whittington założył fundusz na pomoc mężczyźnie, którego celem jest zbieranie środków na utrzymanie i opiekę medyczną dla Glena. Do tej pory zebrano na ten cel prawie 20 tys. dolarów!

1

W czasie ceremonii wręczenia nagrody za godną naśladowania postawę Glen postanowił podziękować ludziom, którzy kiedykolwiek okazali mu życzliwość i wrzucili do jego puszki chociażby kilka groszy. Przyznał także, że jest bardzo religijny i wie, że Bóg każdego dnia ma go w swojej opiece, dlatego nawet gdyby był w bardzo trudnej sytuacji życiowej, nigdy nie wziąłby ani grosza z pieniędzy, które znalazł.

To naprawdę budujące, ale i wzruszające, że ludzie, którzy mają tak niewiele jak Glen, stawiają uczciwość i dobro innych ponad wszystko. Oby jak najwięcej tak wspaniałych osób!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : Youtube

Reply