Wsypał do donicy kolorowe kawałeczki szkła i podpalił je. Efekt? Spektakularny!

Słyszeliście już o najnowszym hicie, jakim są płonące szkiełka? To malutkie kawałki hartowanego szkła, które mogą być poddane wysokiej temperaturze. Płomienie nie niszą ich ani nie odkształcają. Świetnie prezentują się zarówno w kominkach, jak i ogrodowych paleniskach.

Kryształki zostały wynalezione w latach 2000-2010 i od tego czasu stały się najnowszym trendem w wystroju wnętrz. Chętnie sięgają po nie projektanci, ozdabiając oryginalną dekoracją witryny sklepowe, wnętrza restauracji i hoteli. Świetnie prezentują się również w ogrodzie i na tarasie. Widok szkła w płomieniach jest po prostu wyjątkowy!

GardeningDIYLif

22


Nie każde szkło się do tego nadaje. Surowiec pozyskany z recyklingu absolutnie odpada, ponieważ jest mocno zanieczyszczony. Brud i szkodliwe związki zaczną się spalać w wysokich temperaturach. Odradzamy zatem samodzielnego pozyskiwania kryształków. Materiał ze szklanych odpadów musi być poddany specjalnemu procesowi, który eliminuje wszystkie nieczystości i sprawia, że jest wytrzymały.

twitter.com

1

FiresideConcept

3Aby podczas spalania nie unosił się dym, trzeba użyć odpowiedniego paliwa. Więcej na ten temat przeczytasz na następnej stronie.

9

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : bestplants.com

Reply