Na ulicy pełnej ludzi została brutalnie pobita. Przechodnie woleli nagrać filmik niż jej pomóc, a jeden z nich ukradł jej telefon!

Znieczulica ludzka sięga na takie wyżyny, że ciężko mówić o jakiejkolwiek empatii.

Wiele osób żyje między innymi ludźmi, ale jakby na bezludnej wyspie. Wpatrzeni w telefony, nie zwracają uwagi co się dzieje dookoła, chyba że widzą coś warte nagrania i umieszczenia w internecie. Niestety, często zamiast wyciągnąć pomocną dłoń, wyciągają telefon, by przeprowadzić relację na żywo.

Co raz to nowe wiadomości i przypadki, kiedy ludzie mimo że mogą, to nie mają zamiaru pomagać. W Chinach problem znieczulicy jest tak wielki, że władze muszą odpowiednimi przepisami wręcz zmuszać obywateli do pomocy. Ludzie potrafią minąć leżącą osobę, a nawet zdarzały się przypadki, że kierowcy, którzy są zobowiązani do opłacenia leczenia w szpitalach, osób poszkodowanych w wypadku, woleli kogoś dobić, by nie narażać się na koszty.

Na całym świecie dochodzi do aktów przemocy. Jednak bezsensowność niektórych przechodzi wszelkie pojęcie. Niepokojące nagranie opublikowała policja z Pensylwanii. Materiał z monitoringu miasta przedstawia kobietę, która idzie przez plac. Z nieznanych przyczyn podchodzi do niej mężczyzna, który bije ją i odchodzi. Kobieta upada i leży nieprzytomna na ulicy. Najbardziej przeraża to, co robią przechodnie.

Ludzie wokoło podchodzą… by zrobić zdjęcie! Nikt nie pomaga wstać kobiecie, nikt nie sprawdza, co z nią. Tylko podchodzą i robią zdjęcie, kręcą szybkie nagranie i idą dalej. Jeden z przechodniów zabrał jej telefon komórkowy, nie zadzwonił z niego do kogoś znajomego kobiety, po prostu zabrał go i poszedł.

Kobieta leżała bez pomocy, dopóki nie odzyskała przytomności. Nikt jej nie pomógł! Zobaczcie wstrząsające nagranie:

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : dailymail.co.uk

Reply