Poczucie estetyki wiele mówi o człowieku, dlatego wybierz szkic pióra, który najbardziej Ci się podoba i sprawdź, o czym świadczy twoje wskazanie

Człowiek to najbardziej skomplikowana istota na świecie.

Ludzie z jednej strony są do siebie bardzo podobni, ponieważ rządzą nimi te same pragnienia, potrzeby i instynkty, ale z drugiej potrafią diametralnie się różnić, gdyż każdego kształtują odmienne koleje losu, wpływające na cały  jego ogląd świata i otaczającej rzeczywistości.

Ludzie przede wszystkim różnią się gustem i poczuciem estetyki. Choć piękno i brzydota są już dawno opisanymi kategoriami estetyki, to w rzeczywistości każdy odczuwa je inaczej, zgodnie z własnym poczuciem przyjemności przy odbiorze danego bodźca (obrazu, dźwięku, zapachu itp.).

Człowiek oceniając coś, bierze pod uwagę mnóstwo kwestii związanych z tą rzeczą, choć nawet nie zdaje siebie z tego sprawy. Czasem jeden niuans potrafi sprawić, że coś wyda nam się brzydkie i odpychające, albo ciekawe i zachwycające.

Ocena czy coś się nam podoba czy nie, jest wyrazem posiadanego usposobienia, dlatego psychologowie często korzystają z zadań graficznych, by poznać swoich pacjentów. Zazwyczaj polegają one na wyborze jakieś elementu z grupy kilku obiektów, gdyż w procesie wyboru udział bierze podświadomość.

Poniżej znajduje się 5 prostych schematycznych rysunków piór. Należy wybrać jedno z nich, którego wygląd najbardziej nam się podoba i oczywiście sprawdzić wyniki.

Opisy osobowości wybierających poszczególne pióra, znajdziecie już na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it

Reply