8 podchwytliwych zagadek, które zmuszają do kreatywnego myślenia. Zmierzcie się z nimi i sprawdźcie, ile z nich rozwiążecie

Rozwiązywanie łamigłówek to nie tylko forma zabawy, ale też sposób na utrzymanie mózgu w dobrej kondycji.

Rozrywka umysłowa jest bardzo ważna w życiu człowieka, ponieważ ćwiczy mózg, przez co usprawnia jego działanie. Rozwiązywanie wszelkiego rodzaju łamigłówek jest bardzo dobrym pomysłem na trening szarych komórek, gdyż intensywne myślenie sprzyja powstawaniu nowych połączeń między komórkami nerwowymi w mózgu, co pozwoli dłużej oprzeć się zanikom pamięci w podeszłym wieku.

puzzles-3

Różnorodność zagadek jest dość spora, a niektóre nich wcale nie są trudne, lecz wymagają kreatywnego i niestandardowego myślenia, więc część osób ma problem z ich rozwiązaniem. Nie warto się jednak do takich łamigłówek zrażać, ale spróbować wyjść poza swój standardowy sposób rozumowania i nauczyć się szukania drugiego dna czy ukrytych szczegółów. Umiejętność radzenia sobie z takimi nietypowymi zadaniami jest przydatna i często może mieć znaczenie np. przy szukaniu pracy czy staraniach o awans.

Koniecznie odwiedźcie kolejne strony tego artykułu i zmierzcie się z ciekawymi zagadkami. Odpowiedzi do wszystkich zadań znajdziecie na ostatniej stronie.

puzzles-1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply