Przerażają Cię koszty położenia paneli lub płytek? Spokojnie, znamy niedrogi sposób na nową podłogę, który zaskoczy wszystkich

Większość osób nie lubi remontów: są głośne, męczące, brudne i zazwyczaj dużo kosztują. Jednak odświeżenie mieszkania i wymiana wyposażenia są koniecznością,  by żyć w komfortowych warunkach. Co zrobić, gdy fundusze są ograniczone a jest potrzebna nowa podłoga? Wykonać ją samemu i to z papieru!

Choć wydaje się to nieprawdopodobne, można samemu stworzyć estetyczną i co ważniejsze, trwałą podłogę z papieru. Przekonała się o tym pewna kobieta, która eksperymentowała podczas remontu w swoim mieszkaniu. Leżące papierowe torby zainspirowały ją do użycia ich jako materiału remontowego. Dziś jej sposób został wielokrotnie wypróbowany i zbiera pozytywne opinie. Przekonaj się sam, że położenie papierowej podłogi jest możliwe.


Do wykonania podłogi należy użyć szarego papieru.

brown-paper-bag-970974_960_720


Materiały potrzebne do wykonania podłogi:

  • papier (może być szary papier pakunkowy albo torby papierowe, ich ilość zależy od metrażu podłogi)
  • klej (np. do tapet)
  • poliuretanowa farba do drewna  (do użytki wewnętrznego, kolor do wyboru)
  • wałek malarski lub gąbka (ewentualnie pędzel)
  • wiadro

Papierową podłogę można wykonać samemu, oszczędzając na pracy fachowców.

podloga-4


Przygotowanie frontu robót:

Podłogę z papieru można układać na powierzchniach betonowych, podłogach bez spoinowych, podkładach podłogowych czy na sklejce. Przed przystąpieniem do właściwych prac należy dokładnie przygotować podłoże: oczyścić je, pozbyć się resztek starej powierzchni czy kleju oraz uzupełnić wszelkie ubytki i dziury. W razie potrzeby przeszlifować. Prace można rozpocząć, gdy grunt jest gładki, czysty i suchy. Od rodzaju podłogi zależy, jaką mieszanką będzie łączony papier: przy podłodze betonowej należy zmieszać wodę z klejem w stosunku pół na pół, zaś przy innych użyć 25% kleju i 75% wody.

Staranne przygotowanie podłoża jest konieczne, by rezultat był trwały.

podloga-1

Wykonanie papierowej podłogi:

Prace ułatwi wcześniejsze przygotowanie papieru, który należy pociąć lub podrzeć na kawałki. Papier można również zmiąć, by otrzymać naturalniejszy efekt końcowy na podłodze. Proces układania podłogi polega na posmarowaniu klejem podłogi, ułożeniu papierowych kawałków i ponownym posmarowaniu klejem wykonanego fragmentu. Kawałki papieru powinny przylegać do siebie, ponieważ po wyschnięciu papier się skurczy i powstaną dziury i prześwity. Prace należy zacząć od zewnętrznych krawędzi pokoju, przechodząc do środka pomieszczenia. Kiedy podłoga wyschnie, pokrywa się ją lakierem lub farbą do drewna. By podłoga była trwała i odporna na zarysowania, należy nałożyć kilka warstw, pozostawiając każdą kolejną do wyschnięcia.

Samodzielne ułożenie podłogi jest czasochłonne, ale opłacalne.

podloga-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : nolocreo.com

Reply