Czy kobiety i mężczyźni są sobie równi? Niestety nie, gdyż świat pełen jest podwójnych standardów. Zgadzacie się na ich istnienie? 

Kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa.

Walka płci trwa od zarania dziejów i zapewne nigdy się nie skończy, ponieważ kobiety i mężczyźni z natury różnią się od siebie. Przez wieki wokół owych różnic narosły różne mity, teorie czy stereotypy, które sprawiły, że każda z płci jest mierzona inną miarą, przez co wiele osób uważa, że nie są traktowane sprawiedliwie.

Ludzie zawsze powinni być sobie równi, bez względu na jakiekolwiek okoliczności. Niestety w rzeczywistości tak nie jest, bowiem świat jest pełen podwójnych standardów, które dopasowuje się do płci jednostki. Mężczyźni i kobiety wymagają od siebie nawzajem zachowań uznanych za charakterystyczne na swojej płci, a bycie kobietą lub mężczyzną określa zakres swobód jednostki i jej obowiązki względem otoczenia.

Większość osób nie zgadza się ze stereotypowym traktowaniem płci i stosowaniem podwójnych standardów, ponieważ jest to dla wszystkich krzywdzące. Choć walka o równość płciową trwa już od ponad 100 lat, to traktowanie każdej z płci inną miarą wciąż jest bardzo powszechne, o czym dobitnie świadczą ilustracje, które znajdziecie na tej oraz kolejnych stronach artykułu.


1. Kobieca nagość

Nie da się zaprzeczyć, że epatowanie nagością kobiecego ciała jest powszechne. Półnagie panie zerkają na widza niemal z co drugiej reklamy, dlatego trudno zrozumieć społeczne wzburzenie wobec kobiet karmiących piersią. Zarzucam się nieprzyzwoitość i ekshibicjonizm, choć modelki w reklamach pokazują więcej ciała niż karmiąca matka.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : boredpanda.com

Reply