26 rzeczy, za które chce się podziękować swoim przyjaciołom ;D

Marc i Angel Chernoff są autorami „1000 małe rzeczy, które  szczęśliwi ludzi sukcesu robią inaczej”. Na jednej stronie bloga, Marc i Angel Hack  dziela sie inspirującymi poradami i wskazówkami.  Oto jeden z nich na temat przyjaźni . Za co warto podziękować przyjaciołom.

1

Źródło: iloveyouman.com

Niektórzy moi przyjaciele są z rodziny, innych poznałem kiedy byłem dzieckiem, jeszcze innych poznałem w szkole, na studiach, w pracy. Chociaż każdy z moich przyjaciół jest bardzo różny, każdy jest niezwykły. Nie byłbym tym kim jestem dzisiaj bez ludzi, którzy pojawili się w moim życiu. Dziś wiem, że mam prawdziwych przyjaciół. Chciałbym im za to wszystko serdecznie podziękować, że są, że byli, za to kim są:

2

Źródło: haileycheyanne.blogspot.com

1. „Dziękuję za to, że z zwykłych chwil robicie nadzwyczajne”- Tak, czasem najzwyklejsze rzeczy mogą być niezwykłe, gdy spędzasz je z właściwymi ludźmi.

2. „Dziękuję za to, że dajecie mi ekstra impuls kiedy tego potrzebuję” – Najlepszy przyjaciel to ktoś, kto będzie inspirować cię, byś był kimś kim zawsze chciałeś być. Pamiętaj o tym. Każdy kto pomoże realizować ci się poprzez swoją życzliwość, wparcie jest bliski.

3. „Dziękuję, za to  że mówicie mi prawdę” – Pamiętaj, przyjaciele nie zawsze są szczerzy, ale jest to pożądana cecha. Wielu z nas woli słodkie kłamstwo niż gorzką prawdę. Ale to pomyłka, w końcu lepiej być zranionym przez prawdę niż pocieszonym kłamstwem.

4. „Dziękuję Wam za szczerą rozmowę ze mną” – dużo problemów świata znika, kiedy rozmawia się ze sobą, a nie mówi się o sobie. Więc zawsze słuchaj tego co ma ktoś do powiedzenia nawet jeśli jest to niewygodne dla Ciebie.

5. „Dziękuje za spotkania w połowie drogi” – Najlepsi przyjaciele ostatecznie spotykają się gdzieś w środku. Gdy istnieje różnica zdań, muszą wypracować satysfakcjonujące dwie strony rozwiązanie czyli pójść na kompromis, a nie by na potrzeby drugiej strony jedna całkowicie ustępowała.

6. „Dziękuje Wam za to, że pozostałem sobą” – Dobra relacja nigdy nie będzie wymagać, aby poświęcić swoje szczęście, swoje ważne aspekty, relacje, marzenia, godność dla kogoś.

7. „Dziękuję, że potraficie współczuć” – Życzliwość i współczucie to ważna kwestia w przyjaźni. Zawsze można się wyżalić, mieć gorszy dzień, a przyjaciel powinien Cię wysłuchać, a ty nigdy nie powinieneś żałować, że mu to powiedziałeś.

8.”Dziękuję, że pamiętasz o mnie kiedy coś robisz” – Rób małe gesty, pokazuj że Ci zależy na twoich przyjaciołach. Wiedzieć, że jakaś osoba często o Tobie myśli znaczy dużo.

9.”Dziękuję za komplementy” – Milo jest być komplementowanym, nie? Nie przegap szansy by powiedzieć komuś na kim ci zależy, jak wspaniale wygląda, czy coś w ten deseń. Zobaczysz jak promienieje wywnętrz i na zewnątrz.

10. „Dziękuje, że macie czas dla mnie” – Kiedy jesteś ważny dla innej osoby, zawsze odnajdzie sposób aby mieć czas dla ciebie – bez wymówek, bez kłamstw i złamanych obietnic.

11.”Dziękuję za Waszą obecność” – Najlepszy prezent, który możesz komuś dać to uwaga. To co najlepsi przyjaciele zrobia dla siebie, to tak jakby spędzali czas razem.

12. „Dziękuje wam, że wiecie kiedy coś złego się ze mną dzieje” – Niesamowita rzecz się dzieje, gdy zwracamy uwagę na siebie. Pomagamy sobie wzajemnie się uzdrawiać, czasami zanim nawet ktoś staje się ranny. Osoba, która naprawdę nas zna i kocha – najlepszy przyjaciel – to ktoś, kto widzi ból w twoich oczach, podczas gdy inni wciąż wierzą, uśmiech na twej twarzy.

13. „Dziękuję, że czasem wkładacie dodatkowy wysiłek, aby mnie zrozumieć.” – Zrozumienie drugiej osoby wymaga dodatkowej życzliwość i cierpliwość. Czasem by zrozumieć kogoś trzeba poświecić więcej czasu, bardziej się wczuć w jego sytuacje, być życzliwym i cierpliwym.

3

14. „Dziękuję za to, że czasem mogę popełnić błąd.” – Czasami musimy wybrać źle, nie dlatego, że bardzo się mylimy, ale dlatego, że cenimy nasze relacje bardziej niż naszą dumę.

15. „Dziękujemy, że wspieracie moje decyzje.” – Nie słuchaj tych, którzy będą dokładnie wiedzieli, co robić. Posłuchaj tych nielicznych, którzy zachęcają cię do tego, co chcesz zrobić.

16. „Dziękuję za to, że jesteś lojalny, nawet gdy nie jesteśmy razem” – Najlepsi przyjaciele są lojalni, nawet gdy są oni daleko od siebie.

17. „Dziękuję za to, że jesteście ze mną na dobre i na złe.” – Ludzie, którzy trzymają się z Tobą dla korzyści, tylko w dobrych chwilach, nie są twoimi przyjaciółmi. W rzeczywistości to, prawdziwym przyjacielem jest ten kto będzie z Tobą w tych złych momentach i pomogą Ci je przejść.

18. „Dziękuję, że nie zawsze muszę być silny.” – Czasami możemy mieć słabszy dzień, kiedy jesteśmy słabi. Nie oznacza to, że się nie kochamy, po prostu każdy ma chwilę, że może okazać słabość.

19. „Dziękuję Wam, że borykacie się z problemami razem ze mną.” ​​- Najlepsi przyjaciele to Ci, którzy sprawiają, że nasze problemy są również ich problemami. Przyjaciel pomoże ci przejść, zmierzyć się z problemami.

20. „Dziękuję Wam, że pójdziesz ze mną mimo, że nie jest to dla Ciebie wygodne” – Nigdy nie chcesz tracić czasu z kimś, dla kogo jest niewygodne to co chcesz zrobić. Bo to nie jest przyjaźń.

21. „Dziękuję za wiarę we mnie.” – To niesamowite, uczucie, gdy ktoś w ciebie wierzy.

22. „Dziękuje za wspieranie mnie, kiedy się potknę.” – W życiu mamy wystarczająco dużo krytyków. Jedno szczere słowo, szczere wsparcie, to błogosławieństwo. Przyjaciel wspiera kiedy się potkniesz a ni rani wytykając Ci błędy.

23. „Dziękuję za docenianie mojego czasu.” – Każdy, kto jest twoim przyjacielem ceni twój czas.

24. „Dziękuję Ci, za to, że po prostu mogę się cieszyć swoją firmą.” – Wiele relacji opiera się na wytykaniu wzajemnych błędów, zamiast cieszyć się swoim towarzystwem.

25. „Dziękuję, że nie oczekujecie, że nasze relacje będą zawsze proste” – Zdrowe relacje wymagają czasu, cierpliwości i dwóch ludzi, którzy naprawdę chcą pracować razem, aby stworzyć coś znaczącego i trwałego.

26. „A przede wszystkim dziękuję Wam za to, że Was mam”

4

Źródło: Fernanda Prestes

Źródło: Marc and AngelJeśli też chcesz podziękować swoim przyjaciołom, podziel się z nimi tym postem na Facebooku!

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply