Schronisko bez problemu przyjęło tego czworonoga. Gdy zaczął rosnąć, wszyscy przecierali oczy ze zdumienia, gdyż nie był tym, za kogo go mieli!

Na przedmieściach Los Angeles mieszkańcy zauważali błąkającego się psa. Z daleka było widać, że jest zaniedbany, wychudzony i chory. Pewnym było, że nie przeżyje na ulicy zbyt długo, więc złapano zwierzę i zawieziono je do schroniska.

Pracownicy schroniska w Los Angeles codziennie pomagają porzuconym zwierzętom, zwłaszcza bezpańskim psom, ale ten przywieziony z przedmieść sprawił, że ich interwencja stała się nietypowa. Czworonóg nie był bowiem zwykłym psem, ale odkryto, że jest krzyżówką psa i wilka. Niestety informacja ta zaszkodziła mu, ponieważ schronisko nie może przetrzymywać dzikich zwierząt, a do takich zaliczane są pół wilki. Zgodnie z przepisami zwierzaka trzeba było szybko gdzieś przewieść albo uśpić…


castiel-p


Psy-wilki są trudnymi zwierzętami, ponieważ cechuje je posiadanie potrzeb charakterystycznych zarówno dla dzikich wilków, jak i domowych psów. W związku z tym wymagają specyficznej opieki i raczej nie hoduje się ich w domu, a ci którzy chcą to robić muszą być świadomi, że takie zwierzaki są zawieszone w między gatunkowej otchłani i nigdy nie wiadomo, jak się zachowają.

Psy skrzyżowane z wilkami wcale nie są taką rzadkością, jak się wydaje

castiel-13


Pół wilka przywiezionego do schroniska roboczo nazwano New Boy, a weterynarze stwierdzili, że ma niedowagę, cierpi z powodu pasożytów, a sierść odpada mu płatami na skutek zaawansowanego świerzbu. Bezsprzecznie czworonóg wymagał leczenia i opieki, ale schronisko nie mogło mu jej zapewnić. Rozpoczęły się więc nerwowe poszukiwania schronienia dla niego.

Czy ten uroczy zwierzak znajdzie dom? A może będzie musiał zostać uśpiony?

Dalszy ciąg historii tego pół wilka znajdziecie na kolejnych stronach. 

castiel-14

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : littlethings.com

Reply