Kobiety trwale łączą paznokcie lewej i prawej dłoni! Czy to nowy sposób na nicnierobienie?

Wydaje się nam, że przedłużanie paznokci to wymysł ostatnich lat. Otóż nie!

Kobiety uwielbiały długie paznokcie już od zamierzchłych czasów. W Dynastii Ming panie z wyższych klas zapuszczały paznokcie, co sugerowało, że nie mogą wykonywać prac ręcznych zarezerwowanych dla kobiet z niższych warstw. Z kolei kobiety w Grecji naklejały na paznokcie łupinki z pistacji. Paznokcie akrylowe zostały wymyślone przez przypadek w 1957 roku.

Ich wynalazca dr. Fred Slack Jr. był dentystą. Jego zamiłowaniem w szczególności była protetyka i wykorzystywanie nowoczesnych materiałów do rekonstrukcji ubytków. Któregoś dnia w swoim laboratorium złamał paznokieć. Aby go naprawić, wykorzystał materiały, które miał pod ręką — folię aluminiową i stomatologiczny akryl. W ten sposób stworzył dość naturalną płytkę paznokciową. Rozpoczął pracę nad testowaniem swojego wynalazku i modyfikacją akryli dentystycznych. Wkrótce pokazał światu nieżółknący, półprzezroczysty akryl, który obecnie wykorzystuje się w przemyśle paznokciowym.

Rzucił stomatologię i opatentował technologię wytwarzania tipsów. Założył firmę Nail Systems, która jest światowym potentatem w branży produktów do stylizacji paznokci. Początkiem XXI wieku nastąpił rozwój przemysłu paznokciowego na całym świecie. Kobiety wręcz oszalały na punkcie akryli, żeli czy hybryd. Dziś dobra i profesjonalna stylistka paznokci jest wręcz rozchwytywana, a jeszcze kilkanaście lat temu nikt nawet nie słyszał o takim zawodzie. Aby przebić konkurencję, na rynku pojawiają się coraz to nowsze wzory i modele sztucznych paznokci.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply