Małe gesty sympatii mają ogromne znaczenie. Zobaczcie, jaką wiadomością zapisaną na serwetce nastolatka wzruszyła policjantów

Praca funkcjonariusza policji nie jest łatwa, ale jest bardzo potrzebna. Dzięki poświeceniu policjantów, obywatele mogą spokojnie spać w swoich domach, gdy oni w każdej chwili są gotowi nieść pomoc oraz reagować na łamanie prawa i ludzką krzywdę. Niestety jest to też zawód, który docenia coraz mniej ludzi. 

Rance Quinn i George Sims to policjanci, którzy do 20 lat pełnią służbę w The Kansas City Police Department. Praca jest ich powołaniem, ale ostatnie lata były ciężkie, ponieważ społeczeństwo coraz częściej zaczęło przyjmować postawę negatywną wobec funkcjonariuszy, czego przykre skutki były odczuwalne przy wykonywaniu wielu zawodowych obowiązków. Mężczyźni, zaczęli więc zadawać sobie pytania o sens swojej służby i wtedy zdarzyło się coś, co przywróciło im wiarę w pełnioną misję i zainspirowało do dalszej pracy.


policja-pas


Funkcjonariusze Quinn i Sims wybrali się na obiad do miejscowej restauracji. Kiedy spokojnie jedli posiłek przy swoim stoliku, do wyjścia z lokalu zaczęła się zbierać pewna rodzina. Kiedy przechodzili przez salę, około 15-letnia dziewczyna położyła coś na stole policjantów. Była to zwykła serwetka, która zawierała jedno niezwykłe zdanie: „Dziękuje za to, że nas chronicie”. Te kilka słów było dla funkcjonariuszy cenniejsze od wszystkich oznaczeń i awansów, jakie otrzymali przez lata pracy.

Bez-nazwy-1

Dla mężczyzn ten gest miał niesamowite znaczenie. Pokazał, że to, co robią ma sens, że jest potrzebne i ważne. Zrozumieli także, że nie zawsze będą otwarcie doceniani przez obywateli, ale powinni mieć świadomość, że istnieją setki anonimowych osób, które pamiętają o ich poświeceniu. Jednak wiadomość od nastolatki to nie jedyna niespodzianka, jaka miała spotkać policjantów tego dnia.

Dzięki pracy policji obywatele mogą czuć się bezpiecznie

police-1355512_960_720


Gdy funkcjonariusze siedzieli wzruszeni otrzymaną na serwetce wiadomością, podeszła do nich kobieta z 5-letnim chłopczykiem. Poprosiła, by przywitali się z jej synkiem, ponieważ policjanci to jego idole. Dodała także, że dziecko marzy o tym, by kiedyś samemu nosić policyjny mundur, choć może okazać się to niemożliwe, gdyż nie słyszy. Quinn i Sims bez wahania poświecili swój czas chłopcu, jeszcze bardziej wzruszeni tym, jak są ważni dla społeczeństwa.

Wiele dzieciaków marzy o tym, by w przyszłości uprawiać szlachetny zawód policjanta

childrens-946842_960_720


Niespodziewane wydarzenia w restauracji zdawały się nie mieć końca. Gdy stróże prawa wychodzili z lokalu i poprosili o swój rachunek, dowiedzieli się, że rodzice dziewczynki, która zostawiła im serwetkę z wiadomością,  już zapłacili za ich lunch. Fala sympatii, jakiej zaznali tego dnia, wynagrodziła im wszystkie trudy służby. Po powrocie do domu Rance Quinn opowiedział o wszystkim w mediach społecznościowych, a reakcja internautów pokazała, że osób doceniających pracę policji są setki.

Pilnowanie prawa to wymagająca służba zasługująca na duży szacunek, o czym powinien pamiętać każdy obywatel

police-224426_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : reshareworthy.com

Reply