Policjant miał wyrzucić bezdomnego ze sklepu, ale zamiast tego rozbił coś, co zaskoczyło i wzruszyło wszystkich

Bezdomność jest obecna na całym świecie i stanowi ważny problem społeczny. Osoby pozostające bez dachu nad głową coraz rzadziej budzą współczujcie, a coraz częściej traktowani się jak kłopotliwy i uporczywy problem, którego należy szybko się pozbyć.

Niestety osoby bezdomne traktuje się dość stereotypowo: wszystkich uważa się za leserów i pijaków, którzy w skutek własnej głupoty i popełnianych błędów znaleźli się na ulicy, ale prawda często jest bardziej skompilowana. W związku z niechęcią do nich, są przeganiani z parków, dworców i sklepów. Właśnie na taką interwencję usunięcia włóczęgi ze sklepu, został wezwany pewien amerykański policjant.


bezdomny-pas


Cała sytuacja miała miejsce w Teksasie. Funkcjonariusz Jose Flores dostał zgłoszenie, że osoba bezdomna nie chce opuścić sklepu w miejscowości El Paso i pojechał na miejsce zdarzenia. Pracownicy sklepu chcieli, by niewygodny „gość” jak najszybciej opuścił sklep, ale policjant uznał, że w tej sytuacji trzeba zrobić coś z goła innego.

Brak domu to wielka tragedia dla człowieka, ale coraz mniej osób potrafi dostrzec ten dramat

homeless-813618_960_720


Bezdomny nie chciał wyjść ze sklepu, ponieważ nie był przygotowany do przebywania na zewnątrz: nie miał ani butów ani skarpetek. Teksański policjant, wzorem tego z Nowego Jorku, kupił bezdomnemu obuwie, skarpetki i dodatkowo rękawiczki. Ten gest pokazał wszystkim, że takich ludzi nie można bezmyślnie przeganiać, ale należy im pomagać. Wyrzucenie bezdomnego nie sprawi, że on zniknie, dlatego trzeba walczyć z bezdomnością poprzez pomoc takim osobom w powrocie do normalnego życia zawodowego i społecznego.

Współczucie powinno być jedną z podstawowych cech dobrego policjanta

9789cddf8dc455baae9ec4bbf98a8eb2

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : nolocreo.com

Reply