Ile trójkątów widzisz? Ta grafika zawiera jeden mały szczegół, który wszystkich wprowadza w błąd i utrudnia uzyskanie poprawnej odpowiedzi

Rzeczy, które na pozór wydają się proste, sprawiają najwięcej kłopotów.

Patrzeć nie znaczy widzieć, ponieważ korzystanie ze zmysłu wzroku składa się z dwóch etapów. Pierwszy to odbiór bodźców ze środowiska (zarejestrowanie obrazu przez oko), a drugi to ich interpretacja przez mózg. Jeśli ten proces nie przebiega w pełni, dochodzi do sytuacji, że patrzymy na coś, ale jesteśmy przekonani, iż tego nie widzimy.

By lepiej dostrzegać szczegóły widzianych obrazów i szybciej interpretować odbierane bodźce, warto ćwiczyć zmysł wzroku za pomocą różnych łamigłówek. Idealnie do rozwijania bystrości oka nadają się wszelkie zadania typu „Policz elementy na obrazie”, „Znajdź różnice między dwoma rysunkami” czy „Wskaż niepasujący szczegół”.

Kumar Ankit, jeden z użytkowników portalu Quora postanowił zachęcić internautów do ćwiczenia spostrzegawczości i skonstruował pozornie prostą zagadkę. Chłopak narysował trójkąt podzielony na mniejsze części i obok wpisał pytanie, o liczbę widzianych trójkątów.

www.quora.com

Zagadka szybko podbiła serca internautów, którzy intensywnie sprzeczali się o prawidłową liczbę figur na obrazie. Tylko nie wiele osób zwróciło uwagę na jeden mały szczegół opublikowanej przez Kumara grafiki, a wzięcie go pod uwagę, wpływa na wynik.

Zachęcamy wszystkich to zmierzenia się z ta pozornie prostą zagadką. Radzimy myśleć nieszablonowo, bo nie wszystko w tej łamigłówce jest takie oczywiste, jak się wydaje.

Poprawna odpowiedź oraz wskazanie wszystkich trójkątów znajdujących się na grafice, znajdziecie już na drugiej stronie. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply