Polska odzież patriotyczna strojem roboczym na Słowacji! Podobno były to najtańsze dostępne ubrania

Odzież patriotyczną chętnie wkładają narodowcy oraz ludzie, którzy chcą zamanifestować swoją miłość do ojczyzny oraz szacunek do bohaterów narodowych.

Poprzez odpowiedni ubiór podkreślają przynależność narodową i dumę z bycia Polakami. Na rynku jest ogromny wybór koszulek bluz czy spodni z jakimś narodowym motywem. Niektórzy poszli o krok dalej i godło orzełka lub symbol Polski Walczącej postanowili nadrukować na męskich bokserkach i damskich stringach. Jest to oczywiście bardzo niesmaczne, a niektórzy twierdzą, że to znieważanie polskich symboli.

Swobodny charakter patriotycznych ubrań sprawia, że można je nosić nie tylko podczas ważnych uroczystości państwowych i wydarzeń sportowych, ale również na co dzień, podczas uprawiania sportu czy wykonywania codziennych obowiązków. Niekiedy widzimy jak w koszulce z motywem Żołnierzy Wyklętych czy Polski Walczącej ktoś naprawia samochód, upija się do nieprzytomności czy bierze udział w ustawkach. Nie o takie promowanie symboli narodowych chodzi. Wydaje się, że niektórzy ludzie chyba nie mają świadomości co noszą, mimo że są Polakami.

twitter.com/BalonMarcin

2 kwietnia 2019 roku przedsiębiorca z Krosna, Marcin Balon opublikował na swoim Tweeterze wpis, który oburzył wielu ludzi. Odbył niedawno podróż na Słowację w interesach i to, co zobaczył w jednym z zakładów zajmującym się przetwórstwem drewna, dość mocno nim wstrząsnęło. Słowaccy pracownicy mieli na sobie polską odzież patriotyczną. Na ciemnych bluzach widniał symbol Polski Walczącej a rękawy „przyozdobione” były polską flagą.

twitter.com/BalonMarcin
Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply