Pouczająca historia o pomaganiu i litowaniu się na innymi. Musisz wreszcie zrozumieć, że nie wszyscy na to zasługują!

Moralność człowieka ma wpływ na jego decyzje i często kieruje jego działaniami.

Oczywiście nie każdy postępuje według tych zasad. Istnieją ludzie, którzy mają je za nic i kierują się w życiu zupełnie czymś innym. W pewnych sytuacjach wewnętrzne poczucie podpowiada nam, co jest dobre i szlachetne, a co złe. Sumienie nakazuje współczuć ludziom w potrzebie i pomagać im wybrnąć z problemów. Jednak czy wszyscy na to zasługują?

Rzeczywistość pokazuje, że dobro i życzliwość wobec innych nie gwarantuje wdzięczność czy odwzajemnienia. Tak naprawdę nie wiemy, co dzieje się w głowie drugiego człowieka i jak zareaguje na wsparcie. Kiedy przyjdziemy mu na ratunek, nie zawsze będzie skakał z radości i wyrażał dozgonną wdzięczność. Czasem tego nie doceni lub będzie chciał odpłacić złem. To smutne, lecz prawdziwe. Takie zachowania nie powinny blokować nas przed robieniem dobrych uczynków. Pokazują tylko, że trzeba być ostrożnym i nie ufać zbytnio ludziom, którzy z natury są podli.

Na kolejnej stronie znajdziesz bardzo pouczającą historię o pomaganiu i litości, zaufaniu i zdradzie. Przekonasz się, że nie wszyscy ludzie zasługują na twoją pomoc.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : elitereaders.com

Reply