Połóż na twarz plasterek pomidora i zostaw go na godzinę. Będzie to zbawienna kuracja dla twojej skory!

Trądzik to prawdziwe przekleństwo dla nastolatków. U większości osób po okresie dojrzewania krosty powoli zanikają, ale u części ludzi pozostają na długie lata, a paskudne pryszcze pojawiają się nawet w dorosłym życiu.

Na rynku jest mnóstwo preparatów mających na celu likwidację czerwonych krost. Niektóre z nich są bardzo drogie i zawierają sporo środków chemicznych, których absolutnie nie chcemy aplikować na skórę. Całe szczęście, że istnieje naturalny środek pomagający w walce z trądzikiem. Jest to świeży pomidor!

11


Oczywiście mówimy tu o warzywie pozbawionym pestycydów, uprawianym w przyjaznych warunkach. Pomidorów dostępnych w sklepach zimową porą, nie zaleca się nakładać na twarz!

Udowodniono, że świeżo pokrojone pomidory zwalczają pryszcze, a nawet zmniejszają blizny potrądzikowe. Sekret tkwi w kilku bardzo wartościowych składnikach. Dojrzałe warzywa zawierają sporo witaminy A, C, E, K i B12, które pozytywnie wpływają na wygląd skóry. Poza tym są źródłem likopenu — składnika znajdującego się w wielu kosmetykach przeciwtrądzikowych. Kwasowość pomidorów wysusza krosty i zmienia pH skóry.

kecantikan

2

99


Na kolejnej stronie poznasz dwa sposoby nakładania pomidorów na skórę! 

98

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : home.remedydaily.com

Reply