Studentce brakowało pieniędzy i rozmawiała o tym z matką. Nie spodziewała się, że jej rozmowy słucha ktoś jeszcze…

Wiele osób zmaga się na co dzień z problemami finansowymi, które spędzają im sen z powiek.

Kiepska sytuacja finansowa bardzo źle wpływa na każdego. Zwłaszcza kiedy martwi się o podstawowe rzeczy. Kiedy brakuje na czynsz, rachunki czy jedzenie sytuacja jest zła i stresująca. Czasami bark pieniędzy jest wynikiem rozrzutnego życia, złego planowania i myślenia o przyjemnościach. Jednak są ludzie, którym brakuje mimo tego, że ciężko pracują.

Studenci są bardzo często spłukani. Nie mają wielkich pieniędzy, bo stypendia są skromne, a z nich nie raz trzeba opłacić akademik czy czesne. Większość studentów ma opracowane sposoby na to, by jakoś przeżyć za to, co mają w portfelu. Kupują tanie produkty, z których da się zrobić dania na kilka dni. Oczywiście posiłkują się tym, co uda się im przywieść z domu. Obiady od mamy, gotowe produkty i zapasy są zawsze miło widziane.

Część studentów, by polepszyć swoją sytuację finansową, dorabia sobie w barach, sklepach czy w innych pracach , gdzie można dostosować grafik do zajęć. To zawsze jakiś zastrzyk gotówki, jednak kiedy student chce się naprawdę skupić na nauce i jest na trudnym i wymagającym kierunku, taka dodatkowa paca może być niemożliwa.

W ciężkiej sytuacji finansowej znalazła się Ella, nie spodziewała się, że ktoś, zupełnie anonimowo wyciągnie do niej pomocną dłoń.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : www.mirror.co.uk


Reply