Dobro zawsze powraca! Przekonał się o tym mieszkaniec Indii. Zobacz, jak i komu pomógł

Jedno z powiedzeń mówi, że dobro zawsze wraca do tego, kto je czyni. Nie inaczej było w przypadku Akhilesha Kumara, który okazał serce potrzebującym dzieciom. Nagroda za szlachetny gest spotkała go szybciej, niż się spodziewał.

Coraz rzadziej spotykamy się z bezinteresownym dobrem i współczuciem. Często odwracamy twarz od cierpienia, licząc, że ktoś inny rozwiąże problem za nas. Na szczęście są ludzie, którzy reagują na niesprawiedliwość, nie czekając na reakcję innych. Takim człowiekiem jest Akhilesh Kumar, mieszkaniec Indii – kraju, gdzie bieda jest niestety zjawiskiem powszechnym.

Mężczyzna pewnego razu korzystał z usług hotelowej knajpki w Malappuram. Siedząc przy stoliku i czekając na zamówienie jedzenie, dostrzegł, że za oknem stoi dwójka dzieci, z tęsknotą wpatrujących się w talerze pełne jedzenia, jakie nosili kelnerzy. Akhilesh bez wahania wyszedł do dzieci i zaprosił je na wspólny posiłek. Jak się okazało chłopiec i dziewczynka byli rodzeństwem, a zaproszenie do restauracji było dla nich wielką radością, ponieważ często chodzili głodni. Po skończonej uczcie Kumar poprosił o rachunek, jednak bardzo się zdziwił, gdy kelner mu go podał…


Współczucie nie jest obce Akhileshowi Kumarowi.

dobro-1


Na rachunku brakowało wyszczególnionych dań, które zjadł mężczyzna oraz dzieci. Nie było również kwoty, jaką powinien zapłacić za jedzenie. Rachunek zawierał jedynie odręczną notatkę: Nie jesteśmy w stanie wycenić ludzkiej dobroci. Życzymy wszystkiego dobrego.

Kumar nie spodziewał się takiej reakcji właścicieli lokalu, która bardzo go wzruszyła. Cała sytuacja jest bardzo dobrym przykładem na to, że współczucie jest uczuciem, które tkwi w każdym człowieku, a jego okazywanie niesie dobro dla wszystkich.


Niezwykły rachunek.

dobro-2

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply