Reakcja pewnego bezdomnego na ofiarowaną mu kurtkę pokazuje, że nawet małymi gestami wsparcia można zmienić czyjś świat na lepsze

Nie od dziś wiadomo, że dawanie sprawia człowiekowi więcej radości niż branie. Najlepszym tego potwierdzeniem jest poniższe nagranie, pokazujące reakcje bezdomnych na ofiarowane im prezenty. 

Trzej przyjaciele postanowili pomóc osobom bezdomnym w swoim mieście. Wymyśli, że z okazji Bożego Narodzenia zamienią się Świętego Mikołaja i będą rozdawać potrzebującym różne przedmioty i artykuły pierwszej potrzeby. Za własne pieniądze kupili podarki, w tym zimową kurtkę, którą postanowili dać bezdomnemu, którego widywali na ulicy od bardzo dawna.


help-for-homeless


Obdarowany kurtką bezdomny szybko postanowił się w nią przebrać. Gdy odział się w nowe ciepłe ubranie, cieszył się jak dziecko i wznosił oczy oraz ręce do Boga w dziękczynnych gestach, a jego radość była wprost wzruszająca. Reakcja mężczyzny pokazuje, jak niewiele trzeba człowiekowi do szczęścia i uświadamia wszystkim zamożnym, że pomaganie innym to najprzyjemniejsza sprawa na świecie.

Czy jest coś przyjemniejszego od uszczęśliwiania innych?

help-for-homeless-1


Święta Bożego Narodzenia za pasem, więc warto się zastanowić nad zorganizowaniem podobnej akcji. Nawet niewielkie prezenty mogą osobom potrzebującym sprawić niezwykłą radość i wspomóc je w trudnej sytuacji. Pamiętajcie, że warto pomagać, bo ofiarowane dobro nie dość, że zmienia świat na lepsze, to jeszcze do nas wraca.

Dla większości osób zakup kurtki to nic specjalnego, ale dla ludzi bezdomnych to nieosiągalne marzenie, o czym świadczy reakcja tego mężczyzny

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : youtube.com

Reply