Niepełnosprawny Lee miał kłopot ze zjedzeniem obiadu w restauracji, ale wtedy kelner zrobił dla niego coś, czego mężczyzna nie doświadczył nigdy wcześniej

Niepełnosprawność stawia przed człowiekiem różne ograniczenia, które najlepiej pokonuje się przy pomocy życzliwości innych ludzi.

Przez stulecia niepełnosprawność spychała ludzi na margines społeczny. Byli oni dyskryminowani przez społeczeństwo, które bało się ich ułomności i nie rozumiało przyczyn jej wystąpienia (wiele wad wrodzonych uznawano za boską karę). Dodatkowo niepełnosprawni nie mogli odnaleźć się w nieprzystosowanym do ich potrzeb świecie.

Na szczęście sposób patrzenia na osoby z dysfunkcjami zmienił się. Dziś inwalidztwo nie jest już uznawane za przeszkodę w prowadzeniu satysfakcjonującego życia. Świat stał się też bardziej przyjazny osobom niepełnosprawnym, gdyż na wiele sposobów ułatwia im poruszanie się i orientację w terenie.

Najważniejsza jest jednak zmiana, jaka zachodzi w mentalności ludzi, którzy przestają się bać i unikać osób niepełnosprawnych, a coraz chętniej pomagają im, nie czując przy tym skrępowania. Efektów tej zmiany doświadczył niedawno Lee Bondurant, gdy wybrał się na obiad do restauracji.

Co spotkało Lee w restauracji? Czytajcie kolejne strony, a wszystkiego się dowiecie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : buzzduzz.net, abc11.com

Reply