Uważasz, że ludziom brakuje wrażliwości? Ten film przywróci Ci wiarę w człowieka i jego dobroduszność!

Każdy chce żyć w szczęśliwym świecie, wolnym od zła i cierpienia, często zapominając, że sam również ten świat tworzy. O człowieku świadczą jego czyny, dlatego należy dawać dobry przykład i postępować tak, jak chcemy, żeby inni się wobec Nas zachowywali. Poznajcie ludzi, którzy pokazują, że nawet drobne gesty potrafią zmienić świat na lepsze. 

W Stanach Zjednoczonych emitowany jest program telewizyjny pod tytułem “What Would You Do?”, czyli „Co byś zrobił?”. Jego fabuła polega na aranżowaniu określonych sytuacji i obserwacji reakcji przypadkowych osób. Warto wspomnieć, że od niedawna program o takim formacie jest również produkowany w Polsce. Prowadzący show “What Would You Do?” sprawdza, jak Amerykanie faktycznie reagują na różne problemy, zjawiska i jakie mają o nich zdanie. Kiedy aktor już odegra swoją rolę, przypadkowa osoba jest informowana, że była to zaplanowana scenka. Dzięki temu programowi można zobaczyć, co faktycznie myśli społeczeństwo oraz podbudować swoją wiarę w ludzi i w tkwiące w nich dobro.


Trudne sytuacje i prawdziwe reakcje – tym przyciąga ten program.

wosjko-3


W jednym z odcinków tego programu, poruszono problem żołnierzy, którzy pomimo tego, że pełnią lub pełnili niebezpieczną służbę na rzecz kraju, nie mają wystarczających środków, by zapewnić godne przeżycie sobie i swojej rodzinie. Sytuacja żołnierzy bywa bardzo trudna, zwłaszcza tych, którzy w wyniku odniesionych ran musieli zrezygnować z pracy w wojsku. Często nie potrafią odnaleźć się w pozawojskowej rzeczywistości i być atrakcyjnymi kandydatami na rynku pracy, co prowadzi do długotrwałego bezrobocia. Poruszenie tego problemu jest przypomnieniem, że społeczeństwo nie może zapominać o wdzięczności dla tych, którzy z narażeniem życia bronili jego bezpieczeństwa.

Nie wszystkim ludziom starcza na zakup podstawowych produktów żywnościowych.

wojsko-2


Eksperyment telewizyjny przeprowadzono  w San Antonio, mieście w stanie Teksas. Wynajęty aktor wcielił się w rolę żołnierza, któremu brakowało pieniędzy na zapłacenie rachunku w sklepie spożywczym. Reakcje osób, które znalazły się wraz z żołnierzem-aktorem przy kasie są zaskakujące. Ich dobroduszność i ofiarność chwyta za serce, zwłaszcza jeśli pomagają osoby, które same mają ciężką sytuację życiową. Ten film naprawdę przywraca wiarę w człowieka i lepszy świat oraz zmusza do refleksji nad własnym zachowaniem, w chwilach, gdy ktoś potrzebuje naszej pomocy czy wsparcia.

Wypowiedzi osób w sklepie chwytają za serce.

 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : viralsection.com

Reply