Zrobiła z wełny kilkadziesiąt małych pomponików i połączyła je ze sobą. Gdy zobaczyłam, co powstało, zapragnęłam natychmiast zrobić to samo!

Dywan to nieodłączny element niemal każdego pomieszczenia. Sprawia, że wnętrze staje się przytulne i bardzo przyjemne. Do salonu czy pokoju gościnnego zazwyczaj wybieramy duże, wielobarwne dywany, które skutecznie przyciągają wzrok, zaś do łazienki czy przedpokoju stawiamy na małe i przyjemne w dotyku futrzaki.

Dziś podpowiadamy jak wykonać samodzielnie milutki dywanik z pomponików z włóczki. Zobacz jak zrobić go krok po kroku.dywan-z-pomponikowPotrzebne przedmioty:

– wełniane włóczki o różnej długości i kolorze
– dwie rolki po papierze toaletowym
– nożyczki
– mata lub siatka z małymi otworami.

51. Na papierowe rolki nawijamy włóczkę w danym kolorze.

4

62. Gdy już osiągniemy pożądany rozmiar, końcówkę nitki wkładamy pomiędzy rolki i wiążemy, żeby pomponik się nie rozpadł.

83. Wyciągamy rolki i mocno zawiązujemy końce. Należy pamiętać, by nie ucinać nitki! Będzie potrzebna do mocowania pomponika do maty.

104. Przecinamy boki nożyczkami. Pierwszy pomponik już gotowy!

115. W ten sam sposób robimy resztę. Gdy będą już gotowe, przywiązujemy je do maty. Najlepiej układać je na przemian — raz mniejszy, raz większy.

14 13 126. A oto efekt naszej pracy!  Ładny i milutki dywanik, który przypadnie do gustu chyba każdemu.

1

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : elrincondemirecreo.es

Reply