Tak odpoczywają prawdziwi bohaterowie. To zdjęcie portugalskich strażaków w jednej chwili obiegło świat i pokazało, jak mordercza była walka z żywiołem

Ostatecznie w pożarze śmierć poniosły 64 osoby, a ponad 250 zostało rannych. Wielu ludzi zostało bez dachu nad głowa, ponieważ ich domostwa spłonęły. Na pewno Portugalczycy długo nie zapomną o tym pożarze, a zwłaszcza o ofiarach, które zginęły na drodze między Figueiró dos Vinhos a Kashtaneyra de Pera.

Dzięki nadludzkim wysiłkom strażaków pożar został ugaszony. Cała akcja była dla nich wycieńczająca, ale czy społeczeństwo zdaje sobie sprawę z tego, czym była ich walka z żywiołem? Teraz już tak, bo do sieci trafiło zdjęcie zmęczonych strażaków, które do żywego poruszyło nie tylko Portugalczyków, ale także wszystkich internautów.

Strażacy śpiący na trawniku – taki prosty obraz dobitnie pokazał, ile sił wkłada strażak w swoją pracę. Jest na posterunku do póki trwa zagrożenie, a jego komfort i odpoczynek stają się nieistotne. Śpi gdzie popadnie i tylko tyle, by ciało miało siłę utrzymać węża strażackiego.

Strażacy to prawdziwi bohaterzy współczesności, dlatego należy im się za ich trud i poświecenie, ogromny  szacunek oraz uznanie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : misstits.me

Reply