W slumsach Kairu znaleźli bezcenny skarb, który spoczywał tam od setek lat

Nikt do końca nie wie, co było przed wiekami, w miejscu jego domu. Jak się okazuje mogą to być niesamowite skarby – wręcz bezcenne dla całej ludzkości.

Zwłaszcza na południu, gdzie istniały najstarsze cywilizacje można, co krok znaleźć dowody na to, że te niesamowite społeczności tworzyły nie tylko wspaniałe, ale i trwałe rzeczy. Pozostały nam po nich piękne budynki, pałace, rozwiązania inżynieryjne, których nie powstydziliby się współcześni. Wielkie dzieła sztuki, które robią na nas wielkie wrażenie i drobiazgi i biżuteria, które zachwycają do dziś.

Zwłaszcza że nie mieli do dyspozycji maszyn i precyzyjnych robotów, a tylko pomysł i własne ręce do pracy. Co jakiś czas na światło dzienne wychodzą nowe fakty z życia starożytnych, nowe odkrycia archeologów, które zmieniają sposób myślenia o nich. A miejsca, w których można znaleźć artefakty, są nieoczywiste. Grobowce, starożytne budowle były już badana wielokrotnie. Pozostały miejsca, które wcześniej nikt nie brałby za tereny pod badania.

A jednak właśnie w takim nieoczywistym miejscu odnaleziono jeden z ważniejszych pomników starożytnego Egiptu. Dowiesz się więcej na kolejnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : kpbs.org

Reply