Pewna kobieta chcąc pokazać jak choroba Alzheimera zmieniła jej matkę, sfotografowała efekt jej robótek ręcznych. Wnioski są przygnębiające

Człowiek bycie sobą zawdzięcza świadomości swojego umysłu.

Sprawność umysłowa to podstawa normalnego funkcjonowania jednostki w społeczeństwie. Niestety w wyniku zaawansowanego wieku czy różnych chorób, ludzie tracą świadomość i przestają myśleć racjonalnie. Utrata jasności myśli jest dramatem nie tylko dla osoby, którą dotyka, ale też dla jej najbliższych.

 

Jedną z najpowszechniejszych chorób odbierających człowiekowi zdolność logicznego myślenia i orientacji w rzeczywistości, jest choroba Alzheimera. Schorzenie to atakuje mózg i poprzez akumulacje białek beta amyloidu, powoduje powstanie blokad między połączeniami komórek nerwowych mózgu. W efekcie prowadzi to pogorszenia pracy mózgu, a później jego obumarcia.

Choroba postępuje stopniowo, więc często chorzy i ich bliscy nie zadają sobie sprawy z tego, że kłopoty z pamięcią to wynik Alzheimera, a nie zwykłe zapominanie ze względu na wiek. Pewna kobieta postanowiła uzmysłowić wszystkim, jak podstępną chorobą jest Alzheimer i jak bardzo pozbawia człowieka sprawności.

 

Owa kobieta opublikowała w internecie dziwne zdjęcie przedstawiające 14 kawałków dzianych, dzierganych na szydełku. Różnice pomiędzy kawałkami położonymi obok siebie są niewielkie, ale kiedy zestawi się dalej położone elementy, ma się wrażenie, że każdy robiła inna osoba. Prawda jest jednak taka, że wszystkie robótki wykonała matka anonimowej kobiety.

Wniosek płynący z tego jednego zdjęcia jest bardzo prosty i smutny: Alzheimer  kradnie ludziom życie, czyniąc ich niezdolnymi do samodzielnej egzystencji. Warto więc bacznie przyglądać się zachowaniu naszych bliskich, zwłaszcza seniorów, by jak najwcześniej rozpoznać schorzenie i móc hamować jego skutki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : deadbees.net

Reply