Tych 8 faktów przekona cię, że warto pokochać psa!

Kto jest jeszcze nieprzekonany, że pies jest najlepszym kompanem do życia, zarówno dla samotnych osób, jak i dla całej rodziny, niech przeczyta ten artykuł. Psy mają w sobie tyle empatii, ciepła i radości, że każdy dzień z nimi u boku będzie znacznie lepszy.

Oczywiście zawsze znajdzie się ktoś, kto powie, że pies może coś zniszczyć, rozbić albo pogryźć ulubione kapcie. Jednak w porównaniu z jego zaletami to tylko drobnostki. Zobaczcie sami!1. Obdarzy cię bezgraniczną miłością

Psie mózgi pracują podobnie jak ludzkie – jeśli obdarzysz psa miłością, odda ci ją z nawiązką. Jeśli nie pokochasz go całym sercem – on i tak odda ci swoje.

Giphy

1


2. Pomoże ci  w aktywności fizycznej i zdrowym życiu

Sam szybko się przekonasz, że zaleganie w łóżku jest bez sensu i z przyjemnością rozpoczniesz dzień od spaceru czy biegu. Właściciele psów są 70% bardziej aktywni niż posiadacze innych zwierząt.

Women’s Running

2


3. Pomagają zwalczać alergie

Dzięki kontaktowi z psem i jego bakteriami dzieci stają się bardziej odporne na alergie niż te żyjące w sterylnych warunkach.

Earth Porm

3


4. Pomagają zachować równowagę psychiczną

To nie żart. Psu możesz powierzyć swoje troski i kłopoty, a przez to możesz ciągle o nich mówić, nie narażając się na wyśmianie. Dzięki takiemu „omawianiu” kłopotów możesz znaleźć rozwiązanie problemów i po prostu się wygadać.

Real Dogs Real People

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : omgfacts.com

Reply