15 powodów potwierdzających fakt, że jeśli czytamy, stajemy się lepszymi ludźmi!

Czytanie jest niesamowite i niezbędne, by mózg dobrze funkcjonował i się rozwijał. Czytanie ma wiele zalet, niestety wielu ludzi nie czyta. A przecież dzięki książce w kilka chwil można przenieść się w inne czasy, do innych krain. Rozwiązać zagadkę detektywistyczną i bez opuszczania pokoju okrążyć świat. 

Mało? Jeśli nie sięgasz po książki, wiele tracisz. Książki nie tylko poprawiają stan wiedzy, pokazują inne światy, ale czynią nas lepszymi ludźmi! Nie wierzysz? Zaraz się przekonasz!


male

 

1. Czytanie uwalnia od stresu

Jak dowodzą badania, czytanie działa szybciej i lepiej na stres niż słuchanie muzyki. Wystarczy czytać 6 minut, by zredukować stres!

1


2. Pomaga walczyć z bezsennością

Czytanie jest efektywnym sposobem na szybkie zaśnięcie. Światła z telefonów czy tv rozpraszają, natomiast czytanie książki jest wyciszające. A wiadomo wyspany człowiek to szczęśliwy człowiek.

2


3. Czytanie sprawia, że stajesz się bardziej empatyczny

Kiedy czytasz książkę, zwłaszcza beletrystykę, twoje emocje przenoszą się na konkretne postaci. Zostajesz postawiony w sytuacjach, których nigdy nie doświadczyłeś i poznajesz reakcję innych na te zdarzenia. Dzięki temu poznajesz inne sposoby patrzenia na problemy i dzięki temu łatwiej ci zrozumieć innych.

3


4. Czytanie pobudza prace mózgu

Przeczytanie każdej książki wpływa na naszą inteligencję. Co ważne, badania naukowców nad aktywnością mózgu wykazały, że zmienia się pod wpływem czytania! Tworzy się więcej wiązań, które odpowiadają za naszą pamięć. Chcesz poznać więcej plusów z czytania? Zobacz na kolejną stronę!

4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply