Choć były to jedne z najpozytywniejszych informacji 2017 roku, media o nich milczały. Sprawdźcie, co dobrego przyniósł światu miniony rok 

W dzisiejszych czasach informacja to towar, który po prostu trzeba sprzedać.

Ludzie za pośrednictwem mediów odbierają tysiące informacji dziennie. Niestety bardzo często są to wiadomości smutne, kontrowersyjne lub szokujące, gdyż takie newsy mają największą oglądalność. Dziennikarze widząc popyt na negatywne informacje, coraz mniej czasu poświęcają na omawianie dobrych zdarzeń.

 

Okres noworoczny skłania ludzi do różnych podsumowań, dlatego w setkach redakcji telewizyjnych, radiowych czy internetowych, tworzy się niezliczoną ilość rankingów. Zestawienia te głównie pokazują to, co było w minionym roku „naj”, a ogromna część z nich dotyczy negatywnych zjawisk czy zachowań.

Na szczęście świat nie jest taki zły, jak czasem pokazują go media i w wielu aspektach zmienia się na lepsze. By pokazać, że rok 2017 przyniósł ze sobą wiele dobrego, przedstawiamy zestawienie 7 pozytywnych informacji, które powinny ucieszyć cały świat, ale mało które media o nich mówiły.

 

1. Dobre rokowania dla pantery śnieżnej 

Międzynarodowa Unia Ochrony Przyrody ogłosiła, że sytuacja panter śnieżnych poprawiła się na tyle, by w klasyfikacji zwierząt zagrożonych zmienić ich status. Do tej pory pantery śnieżne były określane jako gatunek „zagrożony wymarciem”, a przesunięto je do grupy gatunków „narażonych na wymarcie”. Choć pantery śnieżne nadal są uznawane za gatunek zagrożony to ich populacja w naturalnym środowisko zwiększa się i w najbliższym czasie nie ma obaw, by te piękne koty przestały istnieć.

Więcej pozytywnych informacji z 2017 roku znajdziecie już na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : curioctopus.it

Reply