10 rzeczy, które pomogą ci powstrzymać negatywne myśli i być szczęśliwym już dziś!

Są rzeczy, które na co dzień psują nam humor, drobnostki lub naprawdę duże sprawy, które jak cień wleką się za nami i nie dają spokoju. Najczęściej zły humor powodują sprawy, nad którymi nie możemy sami zapanować. Warto pamiętać, że każdy zalicza jakieś mniejsze lub większe wpadki, a my najczęściej przejmujemy się najczęściej tymi, których nikt nie zauważył.

Dlatego pora z tym skończyć. Jeśli myślisz negatywnie, to wszystko odbierasz na nie. Pora zacząć żyć pozytywnie i dla siebie!1. Naucz się mówić nie.

Nie ma nic złego w tym, że odmówisz komuś czegoś, co ci nie pasuje. Wyznaczenie granic jest ważne, żeby dobrze się czuć. Nie bój się, bo jeśli masz prawdziwych przyjaciół, zrozumieją, że nie możesz poświęcać swojego życia tylko dla innych.

giphy.com

1


2. Odpuść sobie ćwiczenia na kilka dni.

Wiadomo, bycie fit jest w modzie i większość z nas po pracy lub przed biegnie na siłownie. Nic nie poprawi ci samopoczucia jak odpuszczenie sobie na kilka dni gimnastyki i poleniuchowanie na kanapie. Mięśnie się zregenerują i będą gotowe do dalszych działań.

giphy.com

2


3. Nie musisz kończyć książki, która ci się nie podoba.

Wiele razy słyszałeś, że jakaś książka jest klasykiem i musisz ją przeczytać. Próbowałeś wiele razy i nie dosyć, że nie wiesz, o co chodziło autorowi, to czujesz, jakbyś poddawał się torturom. Odpuść, nie ma co się męczyć.

giphy.com

3


4. Nie musisz nikomu imponować.

Zmarnowałeś już dosyć czasu, by udowadniać coś innym. Jeśli nie czujesz, że jest to potrzebne tobie i daje radość właśnie tobie – odpuść. Otaczaj się ludźmi, którzy cię wspierają takim, jaki jesteś. Wszystkim nie dogodzisz, a unieszczęśliwisz siebie.

giphy.com

4


5. Rób to, co sam uważasz za ważne, a nie to, co inni uważają, że powinieneś robić.

Łatwo mówić innym, jak powinni postępować. Dlatego zawsze znajdzie się ktoś, kto będzie mówił, co powinieneś zrobić. Zastanów się, jakie są twoje potrzeby, co chcesz osiągnąć i co sprawia ci przyjemność. I tym się kieruj.

giphy.com

5

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : buzzfeed.com

Reply