Zastanawiasz się nad pracą marzeń? Zostań nauczycielem i wyjedź na Hawaje, które pilnie poszukują setek pedagogów

Praca to nieodłączny element życia większości dorosłych ludzi, który coraz częściej zajmuje ponad 8 godzin na dobę. Nic więc dziwnego, że każdy chce pracować w pięknym, spokojnym i zdrowym miejscu, wśród życzliwych współpracowników i za godną płacę. Takie idealne warunki zatrudnienia proponują hawajskie szkoły, które cierpią na deficyt nauczycieli.  

Hawaje często nazywane są rajem na ziemi: błękitny ocean, cudowna pogoda, piękne plaże i czyste powietrze. Zazwyczaj myślimy o tym zakątku świata w kontekście wakacji, ale dlaczego nie pracy? Może warto, bo władze wysp mają duży problem z nauczycielami, a raczej z ich brakiem, ponieważ obecnie w szkołach jest około 1600 wolnych wakatów dla pedagogów. Zainteresowani pracą w raju?


hawaje-pas


Społeczeństwo hawajskich wysp starzeje się, dlatego instytucjom i firmom coraz trudniej jest znaleźć pracowników. Taki kłopot ma Departament Edukacji na Hawajach, ponieważ brakuje nauczycieli w wielu szkołach, zwłaszcza w tych położonych w mniejszych miejscowościach i we wioskach. W związku z tym władze szukają kandydatów, którzy są gotowi zmienić swoje życie i przenieść się na Hawaje, by rozpocząć edukację tamtejszych dzieci.

Hawajskie dzieciaki potrzebują, by ich szkoły zapełniły się nową kadrą pedagogiczną

hawaje-4


Pierwsze wymaganie dotyczy ukończonej edukacji: trzeba posiadać wykształcenie pedagogiczne. Dobrą wiadomością jest informacja, że poziom studiów licencjackich jest wystarczający. Po drugie trzeba posiadać jakiekolwiek doświadczenie w pracy z dziećmi. Oczywistym wymaganiem stawianym kandydatowi jest biegła znajomość języka angielskiego.

Nauczyciele z CV spełniającymi wymagania będą przyjęci z otwartymi ramionami

work-1315232_960_720


Pomimo tych niezbyt wygórowanych oczekiwań wobec potencjalnych nauczycieli, Hawaje muszą prowadzić rekrutacje w odległych miastach, mi.in. w: Los Angeles, Nowym Jorku, Chicago czy Portland. Największe zapotrzebowanie jest na pedagogów uczących matematyki i innych przedmiotów ścisłych oraz mających kompetencje w zakresie edukacji specjalnej.

Praca nauczyciela to ważny i potrzebny zawód. A dlaczego warto go wykonywać akuratnie na Hawajach? Tego dowiecie się już z kolejnej strony

school-class-401519_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : dose.com

Reply