Wyobrażenia dotyczące pracy w danym zawodzie niekoniecznie mają przełożenie na rzeczywistość. Czy też ulegacie stereotypom?

Chcąc zrozumieć istotę danej sytuacji trzeba ją przeżyć. Tak samo jest z oceną pracy w konkretnych zawodach, bo aby stwierdzić czy praca jest łatwa, lekka i przyjemna, trzeba wpierw się jej podjąć.

Nasze wyobrażenia o pracy w danym fachu tworzą się na podstawie usłyszanych od znajomych opowieści i obrazów pokazywanych w telewizji. Filmowi czy serialowi bohaterowie uprawiają różne zawody, ale czy reżyserzy pokazują, jak faktycznie wygląda praca ludzi na podobnych stanowiskach? Bardzo często nie, przez co wielu osobom wydaje się, że bycie zatrudnionym na określonych stanowiskach to same korzyści i przyjemności.


job-expectations-and-reality-p


Chyba każdy, niezależnie od branży w jakiej jest aktywny zawodowo, chciałby robić rzeczy ważne. Niestety świat jest nieprzewidywalny i nie wszytko układa się tak pięknie, jak byśmy tego chcieli i często w pracy trzeba robić różne dziwne, głupie, niepoważne czy szalone rzeczy.

Jeśli więc zazdrościcie komuś jego pracy, to może warto zastanowić się, czy aby na pewno ten ktoś ma tak różowo, jak się nam wydaje.

Niestety nie każdy lekarz to George Clooney z Ostrego dyżuru. A szkoda…

job-expectations-and-reality-2


Praca dziennikarza w filmach czy serialach zawsze jest fascynująca, ale w realnym życiu nie jest już tak ekscytująco

job-expectations-and-reality-9

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : brightside.me

Reply