Aby córki nie zorientowały się, gdzie pracuje, codziennie obmywał się w publicznej toalecie. Czy faktycznie miał się czego wstydzić?

Antoine de Saint-Exupéry twierdził, że przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.

W jego słowach jest dużo prawdy i odnoszą się do trudnych sytuacji, w których prawdziwi przyjaciele zawsze nam pomogą. Będą z nami na dobre i na złe, nie tylko wtedy, kiedy jest dobrze, ale i wówczas, gdy nad naszymi głowami pojawią się czarne chmury. Nie odsuną się, nie skrytykują i nie będą udawać, że nie widzą problemy, tylko wspólnymi siłami, będą się starać znaleźć wyjście z ciężkiej sytuacji.

Fotoreporter GMB Akash zamieścił na swoim Facebooku prawdziwą historię pewnego biednego mężczyzny, który robił, co mógł, by zdobyć pieniądze na edukację córek. W kilka dni zawładnęła sercami internautów. Oto ona:

Nigdy nie opowiadałem moim dzieciom, gdzie pracuję. Nie chciałem, żeby się za mnie wstydziły. Kiedy najmłodsza córka zapytała, czym się zajmuje, odpowiedziałem z wahaniem, że jestem robotnikiem. Gdy wracałem do domu, każdego dnia odświeżałem się w publicznych toaletach, więc nie podejrzewały, co tak naprawdę robię. Chciałem wysłać moje córki do szkoły, aby je wykształcić. Chciałem, aby stały się godnymi ludźmi. Nie chciałem, aby ktoś patrzył na nie tak, jak teraz na mnie. Ludzie zawsze mnie poniżali.

Każdą część mojego zarobku inwestowałem w edukację dzieci. Nigdy nie kupiłem sobie nowej koszuli. Każdy grosz przeznaczałem na książki dla nich. Chciałem kupić im za to szacunek. Byłem tylko sprzątaczem. Dzień przed przyjęciem córki do college’u nie byłem w stanie zapłacić wpisowego. Tego dnia nie mogłem pracować. Siedziałem przy śmieciach, starając się ukryć swoje łzy. Wszyscy moi współpracownicy patrzyli na mnie, ale nikt nie podszedł, aby cokolwiek powiedzieć. Miałem złamane serce i czułem, że przegrałem.

Przejdź na kolejną stronę i poznaj zakończenie tej wzruszającej historii. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : heftig.de

Reply