Niestandardowy pomysł jednej z amerykańskich firm okazał się sukcesem! Zobacz, na co pozwolili swoim pracownikom

Od wielu lat przedsiębiorstwa stwarzają swoim pracownikom możliwość zabierania dzieci do pracy, tworząc przedszkola czy świetlice. Firma Kurgo postanowiło pójść o krok dalej i przystosowała biuro do potrzeb psów, które często są dla swoich właścicieli niczym ich własne potomstwo.

W 2003 roku bracia Kitter i Gordie Spater założyli firmę pod nazwą Kurgo, zajmującą się produkcją akcesoriów dla zwierząt. Większość pracowników biura, mieszczącego się w mieście Salisbury (stan Massachusetts), prywatnie była szczęśliwymi posiadaczami szczekających czworonogów. Stało się to inspiracją dla Kitter’a i Gordie’go, którzy postanowili udowodnić, że naprawdę rozumieją potrzeby właścicieli psów. W związku z tym zadecydowali, że każdy pracownik będzie mógł przyprowadzić swojego pupila do pracy.


Pracownicy Kurgo mają swoje psy cały czas na oku.

psy-3


Przestrzeń biura została dostosowana do nowych gości: zamontowano krany, stworzono możliwość odgrodzenia się w boksie, wyodrębniono miejsce do zabawy (wyłożone trawiastą wykładziną) oraz dostarczono kosze z zabawkami i gryzakami. 

Właściciele firmy dołożyli wszelkich starań, by psy czuły się w biurze jak w domu.

psy-2


Pracownicy Kurgo mogą wykorzystać przerwę w pracy na spacer ze swoim zwierzakiem. Jak się okazało, jest to idealny sposób na „przewietrzenie” przepracowanej głowy i uspokojenie nerwów.   Po przechadzce, niezależnie od pogody, pies wróci czysty do przestrzeni biurowej dzięki specjalnemu prysznicowi.  Dodatkowo pracodawca dba o kreatywne spędzanie czasu swojej załogi po pracy, organizując spotkania czy warsztaty dla udziałem ludzi i psów.

Przestronne biuro sprawia, że psy czują się swobodnie.

psy-1


Pomysł wprowadzenia psów do biura okazał się trafny. Pracownicy nie muszą się już martwić o to, co robią ich milusińscy sami w domu i mogą w każdej chwili odstresować się, przytulając się do ukochanego zwierzaka. Psy rozweselają pracowników i podnoszą ich kreatywność, ponieważ ich zachowanie jest nieustanną inspiracją (wyjątkowo pomocną dla ludzi tworzących produkty przeznaczone dla zwierząt). Oczywiście „biurowe psiaki” testują też to, co firma posiada w swojej ofercie sprzedaży lub chce wypuścić na rynek, a ich opinia jest bardzo ważna.

Relaks jest istotny dla wydajności pracy.

psy-4

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : curioctopus.it

Reply