Klocki LEGO kontra prasa hydrauliczna. Poznajcie niszczycielską siłę tego popularnego urządzenia

Przemysł potrzebuje wielu wynalazków, które ułatwią robotnikom pracę i pozwolą na realizacje inżynierskich wizji. Niezwykle przydatnym rozwiązaniem okazała się to prasa hydrauliczna. Urządzenie to ma wiele zastosowań, a siła jego działania jest ogromna. 

Na pomysł stworzenia prasy hydraulicznej wpadł już Blaise Pascal, matematyk i fizyk żyjący w XVII wieku. Maszyna jest bardzo prosta, ponieważ składa się z dwóch cylindrów, wypełnionych specjalnym olejem hydraulicznym, które są bardzo szczelnie zamknięte. Dzięki wykazaniu przez Paskala nowego prawa, mówiącego o stałości ciśnienia w zamkniętym układzie hydraulicznym, możliwym stało się zwielokrotnienie siły nacisku, z jaką oddziałują na siebie cylindry. W rezultacie prasa hydrauliczna ma możliwość zgniatania przedmiotów z wielką siłą.


Samochód z klocków ma niewielkie szanse.

lego


Prasa hydrauliczna to poważne urządzenie wykorzystywane w przemyśle, ale w wolnej chwili może też pełnić funkcję zabawki dla dużych chłopców. Nie wiadomo dlaczego, ale człowiek odczuwa dziwną satysfakcję podczas niszczenia przedmiotów i być może dlatego, kilku mężczyzn postanowiło zabawić się prasą hydrauliczną i zniszczyć w niej trochę kloców LEGO. Jeśli jesteście ciekawi, co dzieję się z kolorowymi kwadracikami podczas zgniotu, obejrzyjcie filmik. Panowie oprócz klocków gniotą w prasie również plastelinę. Czy potrzeba do tego zadania hydraulicznej siły? Oczywiście, że nie, ale efekt zgniatania plasteliny pomiędzy cylindrami jest bardzo zabawny.

Prasa hydrauliczna nie musi służyć wyłącznie pracy, może też być źródłem rozrywki.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.


źródło : youtube.com


Reply