Prawda o mopsach, buldożkach francuskich i innych podobnych rasach jest przerażająca! Ich wygląd to defekt genetyczny o poważnych konsekwencjach!

Psy to bardzo zróżnicowane zwierzęta, więc każdy znajdzie pupila dla siebie.

Różnica między dogiem niemieckim a ratlerkiem jest kolosalna. Tak duże rozbieżności między poszczególnymi rasami psów wynikają zarówno naturalnej ewolucji psa domowego i jego dostosowywania się do warunków życia, jak i z eksperymentów hodowlanych człowieka.

Międzynarodowa Federacja Kynologiczna rejestruje ponad 400 ras psów z kilku grup. Jedną z nich są psy do towarzystwa, których główną funkcją jest spędzanie czasu z człowiekiem. Niestety większość tych ras nie powstała naturalnie, a jest efektem wieloletniej pracy hodowców, którzy krzyżowali ze sobą wyselekcjonowanie osobniki, by uwypuklić jakąś cechę zwierzęcia.

Szczególne miejsce wśród psów do towarzystwa zajmują mopsy, buldożki francuskie czy shih-tzu, ponieważ mają słodkie pyszczki i nadają się do hodowania nawet w niewielkich mieszkaniach. Niestety mało osób wie, że wygląd tych psów jest efektem defektu genetycznego, który silnie wpływa na zdrowie i jakoś życia zwierzęcia!

Więcej o wyglądzie i kłopotach zdrowotnych mopsów i podobnych psów, przeczytacie na kolejnych stronach. 

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : upsocl.com, curioctopus.de

Reply