Prawdziwa twarz Jezusa mocno różni się od tej przestawianej przez artystów. Zdziwisz się, jak mógł wyglądać!

Artyści od wieków w różny sposób przedstawiali oblicze Syna Bożego.

Zazwyczaj był to szczupły, długowłosy mężczyzna o niebieskich oczach. Miał smukłą budowę ciała i kaukaską urodę, jednak czy faktycznie mógł tak wyglądać? Specjaliści zgodnie podkreślają, że absolutnie nie! Biblia nie opisuje, jak dokładnie mógł się prezentować. W Księdze Izajasza można przeczytać, że Chrystus nie miał postawy ani urody, które by pociągały nasze oczy i nie był to wygląd, który by nam się mógł podobać.


Z kolei w Księdze Psalmów zapisano, że to najpiękniejszy z synów ludzkich, jednak do końca nie wiadomo, jakie były ówczesne kanony piękna. Fakt, że ewangeliści milczą na temat jego wyglądu, może wskazywać, że nie odróżniał się niczym szczególnym od zwykłego mieszkańca regionu. To, że miał typową urodę, świadczy zachowanie Judasza, kiedy wydawał go żołnierzom. Gdyby Jezus odznaczał się czymś szczególnym np. długimi włosami, zdrajca nie musiałby go całować.

Jak więc wyglądał? Przejdź na kolejne strony i dowiedz się więcej.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : circoviral.net, elitereaders.com, cirujia.net

Reply