Oto prawdziwy harem! Te zdjęcia przekreślą wszystkie twoje wyobrażenia na temat pięknych kobiet, które miałyby tam przebywać!

Muzułmanki powinny zakrywać wszystko, co je zdobi. Przeważnie zakrywają włosy, a niektóre również całą twarz, nosząc czador, nikab lub burkę.

Zasłonięte twarze dają pole do wyobraźni. Wydaje się nam, że pod chustami kryją się wyłącznie śliczne kobiety, których uroda wręcz oszałamia, jednak czy faktycznie tak jest. Okazuje się, że nie do końca. Oblicza zasłaniają nie tylko piękności, ale też przeciętne, a nawet niezbyt urodziwe kobiety.

Oglądając je bez zasłonki, można być zatem pozytywnie zaskoczonym lub nieźle zdziwionym. Tak, jak w każdej kulturze, również w arabskiej zdarzają się panie mniej urodziwe. Co prawda to nie wygląd się liczy, lecz dobre serce i podejście do życia, ale dobrze by było, gdyby dodatkowo kobieta była przyjemna dla oka. Czy to możliwe, aby brzydkie kobiety przebywały w haremach? Pamiętając serial Wspaniałe stulecie, wydaje się nam, że to raczej niemożliwe, bowiem wszystkie bohaterki odznaczały się wyjątkową urodą.

Poza tym, po co jakiś władca miałby brać za żonę czy nałożnicę przeciętną panią, skoro może mieć tysiące pięknych? Raczej oczywiste jest, że do swojego haremu wybrałby tylko najpiękniejsze jednostki. Szach Iranu z dynastii Kadżarów miał na temat piękna zupełnie inne wyobrażenia. Jego harem był trochę dziwny, bo władca preferował pulchne i owłosione partnerki. Na próżno było szukać tam powabnych tancerek w kusych strojach.

Jak wyglądały jego kobiety? Przejdź na kolejne strony i zobacz zdjęcia.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : xubux.com

Reply