Oto prawdziwy harem! Te zdjęcia przekreślą wszystkie twoje wyobrażenia na temat pięknych kobiet, które miałyby tam przebywać!

Nasser al-Din Shah Qajar był czwartym szachem Iranu i rządził aż 47 lat. Był najdłuższym w 3000-leniej historii kraju panującym władcą. Cieszył się doskonałym wykształceniem i dobrą reputacją. Jedną z jego wielu pasji była fotografia. Już w dzieciństwie uwielbiał robić zdjęcia, a kiedy doszedł do władzy, postanowił otworzyć w pałacu studio fotograficzne. W 1870 roku w Teheranie rosyjski fotograf Anton Sevryugin założył dla szacha foto-atelier i zaczął mu służyć.

Sevryugin stworzył kronikę, za co otrzymał specjalny tytuł. Rosyjski artysta fotografował zarówno rodzinę królewską, dworzan i służbę, jak i nałożnice przebywające w haremie. Podobno było ich tam aż 100! Zdjęcia wywoływano w pałacu i przechowywano w specjalnym albumie. Co prawda w tamtych czasach również nie można było fotografować twarzy kobiet, lecz najpotężniejszy człowiek w kraju złamał to prawo. W końcu miała to być pamiątka tylko dla najbliższych. Patrząc na zdjęcia nałożnic, można odnieść wrażenie, że to bardziej mężczyźni niż kobiety.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : xubux.com

Reply