Prawdziwy przyjaciel to największy skarb. Zobaczcie filmik o dziewczynce i bałwanku, który w wzruszający sposób uświadamia tę ważną życiową prawdę

Budowanie trwałej przyjaźni nie jest takie proste, jak może się wydawać. To proces długotrwały, który chwilami może być kłopotliwy, by życie stawia człowieka w różnych patowych sytuacjach, w których musi dokonać trudnych decyzji i wybierać tak, by nie zniszczyć dotychczas stworzonych więzi.

Behawioryści i psychologowie radzą, by budując więzi przyjaźni pamiętać o tym, by zawsze dla drugiej osoby umieć znaleźć czas i pokazać, że jest ważna. Prawdziwa przyjaźń nie może też funkcjonować bez wzajemnej szczerości, zaufania, lojalności, zrozumienia, akceptacji czy wyrozumiałości.

Niestety największym zagrożeniem każdej przyjaźni, nawet tej wieloletniej i głębokiej, jest obojętność i brak czasu. Pierwszym krokiem do rozpadu relacji jest więc rozluźnienie więzi poprzez brak zainteresowania, rozmów i spotkań.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : virealno.com, listovatice.com, youtube.com

Reply