To, jak siedzicie w toalecie ma ogromne znaczenie dla waszego zdrowia! Sprawdźcie, jak prawidłowo korzystać z porcelanowego tronu

Wszystkich ludzi na ziemi, niezależnie od miejsca zamieszkania, koloru skóry czy wyznania, łączy odczuwanie tych samych potrzeb: snu, jedzenia i wydalania. O ile o dwóch pierwszych mówi się bardzo dużo, to na kwestię wypróżniania się spuszczono zasłonę milczenia.

Na nasze zdrowie wpływa wiele kwestii: codzienna dieta, ilość odpoczynku, podejmowanie aktywności fizycznej, stres czy sięganie po używki. Ale mało kto wie, że zaszkodzić naszemu organizmowi (zwłaszcza układowi pokarmowemu) może to, w jaki sposób siedzimy na toalecie. Pozycja ta okazuje się bardzo ważna, ponieważ przy prawidłowym ustawieniu nasze jelita pracują optymalnie i bez zbędnego wysiłku, zaś w złym są nienaturalnie ściśnięte.


wc-pas


Jeśli macie problemy z brzuchem, warto zastanowić się czy nie jest to właśnie wynikiem złego korzystania z toalety. Za niekorzystny sposób siadania przyjmuje się pozycję 90 stopni (kąt pomiędzy tułowiem a biodrami). W tym ustawieniu nasze ograny wewnętrzne są nienaturalnie wygięte, co zamyka ich przepływ. Załatwianie się w takiej pozycji wymaga dodatkowego wysiłku.

Te najpopularniejsze pozycje siadania na toalecie są bardzo niezdrowe

toalte-a1


 

Codzienne korzystanie z toalety w ten sposób może doprowadzić do uporczywych zaparć, zapalenia jelita, hemoroidów, a nawet do raka jelita grubego! Sytuacji nie poprawia wychylanie się do przodu (zginanie), wtedy jelita również są uciskane i nie mogą się rozluźnić.

Tak wyglądają nasze organy w nieprawidłowej pozycji

2f1e8990e322a9dc94f484cfabc05a0e


Prawidłowa postawa przy korzystaniu z toalety zakłada uzyskanie kąta 35 stopni pomiędzy korpusem, a biodrami. Jest to naturalna pozycja, w której zawartość kiszek spokojnie może wędrować, a organizm nie męczy się, gdyż nie potrzeba dodatkowego napięcia mięśni. Do tej pory w wielu miejscach na świecie właśnie taką postawę przyjmuje się w toalecie, ale standardy europejskich toalet to uniemożliwiły. Warto też zauważyć, że w podobnym ułożeniu wypróżniają się zwierzęta, które robią to w naturalny i niezmienny od setek lat sposób.

Kąt 35 stopni znacznie poprawi pracę jelit

4dcdb8857836fed719d335b37e91c5c4


Nasze łazienki nie są przystosowane do przyjmowania pozycji 35 stopni, ponieważ muszle WC znajdują się bezpośrednio w podłodze. Czy trzeba remontować łazienkę, by zapewnić swoim jelitom komfort?  Na szczęście nie, wystarczy podłożyć skrzynkę czy pudełko pod nogi, by osiągnąć właściwe ustawienie. Choć temat wydaje się zabawny, warto zastanowić się nad jakością swoich wizyt w toalecie i zmienić pozycję siadania na porcelanowym tronie.

Dbajmy o swoje zdrowie zawsze i wszędzie, nawet w toalecie

cf8692daa8b77a78331b4bd765f2011c

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : nolocreo.com

Reply