9 problemów psychicznych, które powstają u dziecka przez rodziców i ich sposoby na wychowanie

Każde dziecko chce zadowalać swoich rodziców, ale nie zawsze reakcja rodziców na to jest odpowiednia.

Wychowanie dziecka nie jest łatwe. Powstaje wiele dylematów, kłopotów. Jak reagować na zachowanie dziecka. Jak sprawić, by dziecko radziło sobie dobrze w życiu, a jednocześnie czuło się docenione i kochane. Wielu rodziców codziennie staje przed wyborem, jak postępować wobec swojej pociechy. Jedni wolą prośby inni groźby.

 

Niestety jest wiele przypadków, gdzie rodzice nie potrafią zupełnie obchodzić się z dzieckiem. Groźbami i przemocą wymuszają na dziecku pożądane zachowania. Jedyne czego je uczą to braku zaufania, używania przemocy i siły. Pokazują, że ten ma władze, kto jest silniejszy. Dzieci z takich domów często wpadają w spiralę i powtarzają życie swoich rodziców.

 

Wiele osób dopiero w dorosłości jest w stanie zrozumieć, że wiele ich problemów powstało już w dzieciństwie. Racje na pewne wydarzenia, sposób postrzegania świata to wszystko zaczyna się w dzieciństwie. A ludźmi, którzy nas kształtują, są rodzice. W dorosłości albo próbujemy pracować nad swoimi problemami, albo przekazujemy je dalej.

Zobacz, jakie problemy psychiczne są skutkami zachować rodziców.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply