9 problemów psychicznych, które powstają u dziecka przez rodziców i ich sposoby na wychowanie

Brak zaufania

Dziecko, które jest uczone, by z nikim nie rozmawiać, nikomu nie ufać. Najlepiej, by przemykało bokiem niezauważone, nie potrafi budować relacji z ludźmi. Nie umie w dorosłym życiu oceniać i rozmawiać z ludźmi, każdy wydaje mu się zagrożeniem. Rodzice, którzy uczą dziecko, że świat jest zły, wychowają dorosłego, który wszędzie będzie widział spisek i wrogość.

 

Szukanie dużo starszego partnera

Uważanie, że dziecko jest na wszystko za młode, sprawia, że w dorosłym życiu potrzebuje on opieki i nie potrafi samemu podejmować decyzji. Zabranianie dziecku wszystkiego sprawia, że pociecha nie potrafi sama podejmować decyzji, nie potrafi wydorośleć i w rezultacie szuka partnera, który niczym rodzic otoczy je opieką.

Brak inicjatywy, rezygnacja z talentów

Zabranianie dziecku wypowiadać się, czasami lekko przemądrzały czy walczyć o swoje zdanie sprawia, że dziecko przestaje być kreatywne i nie potrafi forsować swojego zdania. To dorosły, który nie potrafi walczyć o swoje, nie umie podjąć inicjatywy, by osiągnąć to, co chcą. Są dorosłymi, którzy rezygnują ze siebie albo stają się czyimś cieniem, albo spędzają czas na autodestrukcji.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej. źródło : brightside.me

Reply