Profesor wyciągnął 20$ z kieszeni i dał studentom bezcenną lekcję

Znany profesor na wykładzie w sali wypełnionej ludzi podniósł w dłoni banknot 20$. W sali było około 200 osób, popatrzył na nich i zapytał: „Kto chciałby te 20 dolarów?”

Na sali zaczęły się podnosić ręce. Najpierw nieśmiało, potem coraz więcej. Profesor powiedział: „Dam te 20$ komuś z was, ale najpierw zrobię jedną rzecz”.


1280px-us_20_series_2006_obverse

Wziął banknot i zmiął go w małą kuleczkę, potem rozwiną banknot, który był pogięty i zniszczony. Wtedy zapytał: „Kto nadal chce ten banknot?” Nadal ręce pojawiały się w górze. „No dobrze, a co jeśli zrobię to?” – zapytał profesor i rzucił banknot na ziemię. Potem stanął na nim butem i zaczął deptać banknot. Gdy go podniósł był brudny i pomięty, wyglądał bardzo źle.

„Kto chce go teraz? – ponownie zapytał wykładowca. Nadal widział ręce podniesione w górę.
„Przyjaciele, właśnie dostaliście bardzo ważną lekcję. Nie ważne, co zrobiłem z pieniędzmi, chcieliście je, bo nie traciły wartości. To nadal było 20$. Wiele razy w naszym życiu upadamy, jesteśmy miażdżeni i wpadamy w brud i kurz przez decyzje, które podejmujemy i przez okoliczności w jakich się znajdujemy. Czujemy się bezwartościowi, jednak nieważne co się zdarzyło lub co się przydarzy nie trać wiary w swoją wartość.”
university-105709_960_720

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

źródło : facebook.com

Reply