11-dziewczynka zdobywa 3 złote medale, nosząc prowizoryczne „buty Nike” zrobione z bandaża chirurgicznego

Największe marki sportowe uwielbiają współpracować z najlepszymi zawodnikami na świecie. W końcu utytułowani sportowy to najlepsza reklama.

Jedne marki chętnie wspierają świetnie rokujących zawodników, inne zaś zaopatrują w sprzęt, obuwie i ubrania również amatorów oraz wspierają przeróżne akcje np. imprezy biegowe. Dobre obuwie sportowe jest bardzo ważne w drodze do osiągnięcia sportowego sukcesu. Najlepsze modele są jednak dość kosztowne i początkujących sportowców z biednych krajów często na nie nie stać.

Młoda dziewczyna z Filipin właśnie udowodniła, że sportowiec oprócz posiadania drogich firmowych ubrań, potrzebuje bardziej pasji i determinacji do osiągania sukcesów. Rhea Bullos, uczennica szkoły podstawowej z Balasan zdobyła sławę w internecie za sprawą swoich niezwykłych butów, które faktycznie z prawdziwymi butami miały niewiele wspólnego. Zdjęcia dziewczynki zostały opublikowane na Facebooku przez jej trenera Predricka Valenzuela.

Jak doskonale widać na poniższym zdjęciu 11-latka podczas zawodów nie miała obuwia do biegania. Na jej stopach znajdowały się prowizoryczne buty Nike stworzone z bandaża chirurgicznego. Mimo braków w sportowym wyposażeniu Rhea w międzyszkolnym turnieju zdobyła aż trzy złote medale. Pierwszy za skok na 400 metrów, drugi za bieg na 800 metrów a trzeci za bieg na 1500 metrów. Pokonała licznych konkurentów z innych szkół podstawowych. Reprezentowała szkołę Salvacion Elementary.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply