Przebiera córeczkę za znane, silne kobiety. Efekt jest słodki, to trzeba zobaczyć

Nasze dorastające dzieci powinny mieć ciekawe wzorce. 

Dziś nie brak kobiet, które tymi wzorcami mogą być. Są silne, odważne, spełniają swe marzenia i walczą o ideały dla nich ważne. Realizują się artystycznie, zdobywają cele w sporcie, śpiewają, a nawet piastują najwyższe stanowiska państwowe. Często zastanawiamy się, kto zainspiruje naszą latorośl i jaką ścieżkę wybierze w swoim życiu.

Jenelle Wexler postanowiła sprawdzić to wszystko i poprzebierać swoją 18 – miesięczną córeczkę za różne spełnione kobiety. Efekt jest słodki i zabawny. Ma też inny, dużo bardziej wartościowy wymiar. 

Mam nadzieję, że kiedy Liberty będzie starsza i popatrzy na te zdjęcia, uzna je za zabawne i pozytywne. Próbowałem uchwycić esencję tych kobiet w Liberty, emocje tej osoby czasami naprawdę można zobaczyć na zdjęciach Liberty – Janelle. 

Ponadto chciałem zwrócić uwagę na ich konkretne historie, aby pokazać, jak ważne były te działania kobiet w kształtowaniu naszego obecnego społeczeństwa. Wierzę, że te kobiety nadal inspirują młode dziewczyny do przekraczania granic i dążenia do sukcesu – dodaje mama Liberty.

Jackie Kennedy

Rosie the Riveter

Kulturowa ikona II Wojny Światowej, reprezentująca kobiety pracujące w fabrykach i stoczniach podczas II Wojny Światowej, z których wiele produkowało amunicję i zapasy wojenne. Te kobiety czasami podejmowały zupełnie nowe prace, zastępując mężczyzn, którzy wstąpili do wojska. Rosie the Riveter jest używana jako symbol amerykańskiego feminizmu i siły ekonomicznej kobiet.

Frida Kahlo

Frida Kahlo była meksykańską artystką, która malowała wiele portretów, autoportretów i prac inspirowanych naturą i artefaktami Meksyku. Zainspirowana popularną kulturą tego kraju, pracowała w stylu sztuki ludowej. Badała kwestie tożsamości, postkolonializmu, płci, klasy i rasy w społeczeństwie meksykańskim. Przeszła do historii, jako bezkompromisowa artystka.

Czytaj dalej na następnej stronie.

Ten artykuł ma więcej niż jedną stronę. Przejdź na kolejną, by czytać dalej.

Reply